Muzyk Deep Purple zapowiedział solowy album

/ 8 marca, 2018

Solowe wydawnictwo Dona Aireya pt. „One of a Kind” opublikowane zostanie 25 maja nakładem earMUSIC. Wydawnictwo będzie składało się z dwóch płyt – na pierwszej znajdzie się jedenaście premierowych kompozycji, natomiast na drugiej cztery utwory w wersjach koncertowych (dwie kompozycje Rainbow i po jednej Depp Purple oraz Gary’ego Moore’a).

Przystanek Woodstock po 23 latach zmienia nazwę

Podczas prac nad solowym albumem Airey zaprosił do współpracy wokalistę Carla Sentence’a, który występuje obecnie z grupą Nazareth, basistę Laurence’a Cottle’a, a także gitarzystę i wokalistę Simona McBride’a. To właśnie na czwórka odpowiedzialna jest za brzmienie jedenastu premierowych utworów, których tytuły właśnie zaprezentowano:

 1. Respect
 2. All Out Of Line
 3. One Of A Kind
 4. Everytime I See Your Face
 5. Victim Of Pain
 6. Running Free
 7. Lost Boys
 8. Need You So Bad
 9. Children Of The Sun
 10. Remember To Call
 11. Stay The Night

Na drugiej, dodatkowej płycie znajdą się natomiast:

 1. Pictures Of Home (originally by DEEP PURPLE)
 2. Since You've Been Gone (originally by RAINBOW)
 3. I Surrender (originally by RAINBOW)
 4. Still Got The Blues (originally by GARY MOORE)

W sieci pojawiła się również okładka „One of a Kind”:

Don Airey jest jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych klawiszowców w muzyce rockowej. W swojej niezwykle bogatej karierze współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami  i zespołami, a na długiej liście znajdują się chociażby: Ozzy Osbourne, Gary Moore, Cozy Powell czy Michael Schenker. Był ponadto członkiem legendarnego zespołu Rainbow, a od 2002 roku współtworzy Deep Purple. Jako gość i współpracownik pojawiał się natomiast na niezliczonej ilości wydawnictw – chociażby Judas Priest, UFO, Whitesnake, Thin Lizzy czy w końcu Black Sabbath.

Klawiszowiec nagrał jak do tej pory cztery solowe wydawnictwa, z których ostatnim jest „Keyed Up” z 2014 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także