My Riot powraca i zapowiada nowego singla

/ 29 października, 2020


Nowa energia, nowy skład, mocny przekaz i ważny społecznie głos, My Riot prezentuje okładkę, zapowiada nowy singiel i klip do utworu pt. „Maczeta”.


Glaca to artysta, którego do działania od zawsze napędzają istotne kwestie dot. człowieka jak i ważne wydarzenia i zmiany społeczne. Podobnie jest z projektem My Riot, który tworzony jest przez ludzi, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec otaczającej rzeczywistości. Trudno zatem przeoczyć to, co obecnie dzieje się w naszym kraju. Tak oto z nową energią, w odświeżonym składzie powraca projekt My Riot.

Po 9 latach od debiutanckiej płyty o kontrowersyjnym tytule „Sweet Noise” zespół nieoczekiwanie zapowiedział powrót z nowym utworem pt. „Maczeta”. Okazuje się, że w kolejce czekają kolejne single i cały album wypełniony „gniewnymi piosenkami”, to efekt głosu buntu i złości.

Mamy dosyć pogardy, kłamstw i arogancji, mamy dosyć wmawiania nam że nasz wróg śpi w pokoju obok, że nasze siostry i bracia to zdrajcy. Nowy materiał to kop wymierzony w zęby rządzących, muzyka która nadaje się jako soundstrack do wykorzystania w obecnej sytuacji przez wszelkie grupy walczących o swoje prawa. Frustracja społeczna sięga zenitu i po okresie naiwnego oczekiwania że może coś się zmieni, Polacy, a raczej Polki wyszli na ulicę. “Maczeta” to bojowy song właśnie dla nich. Bez empatii i bez duszy jesteśmy nikim. To trzeba tym złodziejskim pseudo elitom wbić do głowy. Władza i pieniądze nie sprawiają że stajesz się kimś. Bez miłości dla ludzi jesteś tylko pazernym pasożytem.

– mówi Glaca.

My Riot 2.0 to oprócz Glacy, Fabian Urbaniak (bas, gitara) i ekipa R’n’D: Łukasz Remisiewicz i Krzysztof Drzewiecki.  Okładką i oprawą graficzną zajął się Bartek Bojarczuk, który pracował z Glacą przy pierwszej płycie My Riot.

Okładka:

Premiera wideo do utworu pt. „Maczeta” na oficjalnym kanale YT Glacy, oraz premiera singla w streamingu już w najbliższą środę 4 listopada 2020.

fot. Łukasz Kawczyński

KOMENTARZE

Przeczytaj także