My Riot powraca! Posłuchaj utworu pt. „Maczeta” [WIDEO]

/ 4 listopada, 2020


Utwór pt. „Maczeta” zapowiada nowy album My Riot. Kompozycja właśnie pojawiła się w sieci!


Grupa My Riot wraca po 9 latach od wydania swojego debiutanckiego krążka z ważnym przekazem. Poznaj wideoklip do singla pt. „Maczeta” projektu Glacy.

My Riot jak każdy projekt Glacy to skład pełny energii i buntu. Niepokorny w przekazie i na scenie. Grupę charakteryzują proste, zwarte utwory i dobitne teksty. Punkowe nastawienie i mix ciężkiej muzy i ciężkiego beat’u. Taki jest właśnie nowy My Riot i taka jest „Maczeta” – nowy singiel zespołu, na który przyszło nam czekać niespełna dekadę.

Jak o najnowszym klipie My Riot mówi Glaca:

Wideo to jedno z bardziej udanych kolektywnych działań bazujących na komunikacji przez sieć. Wszyscy zaangażowani poczuli wagę tego komunikatu jako artystycznej odpowiedzi na sytuacje na polskich ulicach. To jest nasz głos w tej sprawie. Tak wysyłamy energię tym którzy walczą o lepsze jutro i lepszą Polskę. W ten sposób zamieniamy swoją frustrację i gniew na kreatywną siłę, która jest w tej chwili wszystkim bardzo potrzebna.

Na nagraniu możemy zobaczyć performance młodej polskiej artystki Aleksandry Pawłowskiej nazwany Anasyrma. W znaczeniu historycznym jest to staroegipski rytuał zrzucania ubrań, dobrowolnego obnażania, w akcie symbolizującym demonstrację siły kobiet.

My Riot 2.0 to oprócz Glacy, Fabian Urbaniak (bas, gitara) i ekipa R’n’D: Łukasz Remisiewicz i Krzysztof Drzewiecki.  Okładką i oprawą graficzną zajął się Bartek Bojarczuk, który pracował z Glacą przy pierwszej płycie My Riot.

Okładka:

fot. Łukasz Kawczyński

KOMENTARZE
Tagi: ,

Przeczytaj także