Myles Kennedy mówi, czy jego nowa płyta jest dziennikiem pandemii

/ 18 kwietnia, 2021


Album „The Ides Of March” Mylesa Kennedy’ego porusza wiele aktualnych tematów.


W połowie maja ukaże się drugi album studyjny Mylesa Kennedy’ego. Artysta znany z Alter Bridge i zespołu Slasha nagrał płytę zainspirowaną wydarzeniami 2020 roku. Sporo miejsca poświęca reakcji na pandemię koronawirusa i lockdown.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Myles został zapytany, czy „The Ides Of March” można traktować jako dziennik pandemii. Odparł:

Tak, myślę, że to dobre określenie. Po części jest to dziennik. Zdecydowanie dokumentuje wiele rzeczy, których doświadczyliśmy. Piosenka „Wake Me When It’s Over” opowiada o tym, jak na początku nie wiedzieliśmy, co się dzieje, próbowaliśmy zgadnąć, co będzie dalej. Oddaje wiele emocji i przywołuje pytania, które sobie wówczas zadawaliśmy. Pewnie, kiedy za 10 lat posłucham tej płyty, powiem: Ach, tak. Przypominam sobie, jakie to były szalone czasy. To trochę jak z zapachem. Kiedy poczujesz jakiś zapach, którego nie czułeś od dwudziestu lat, powracają wspomnienia. Tak samo jest z muzyką.

Cały wywiad z Mylesem Kennedym znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka”, który trafi do sprzedaży pod koniec kwietnia.

KOMENTARZE

Przeczytaj także