Myles Kennedy: Nie będzie nowej płyty Slasha?

/ 13 grudnia, 2017

Jeszcze niedawno mówiło się, że Slash i The Conspirators mają prawie gotowy materiał na trzecią płytę. Tymczasem wokalista Myles Kennedy rozwiał nadzieje na nowy album w najbliższym czasie.

Nowy album Godsmack prawie gotowy

W wywiadzie dla Eddiego Trunka Myles Kennedy przyznał, że niedawno rozmawiał ze Slashem na temat nowej płyt The Conspirators, jednak nie zapadły żadne decyzje. Muzycy mają gotową ponoć połowę nowej płyty, ale aktywność Slasha z Guns N’ Roses uniemożliwia dokończenie nagrań. Kennedy mówi:

Gunsi radzą sobie tak dobrze, że zobaczymy, jak to się ułoży. Mamy jakieś numery w zanadrzu. Takie problemy dla muzyka są wspaniałe, bo to oznacza, że ma różne formy ujścia dla swojej sztuki. Zobaczymy więc, co z tego wyjdzie.

Ostatni album Slasha, Mylesa Kennedy’ego i The Conspirators ukazał się na jesieni 2014 roku pod tytułem „World On Fire”. Po zakończeniu trasy koncertowej Slash zaangażował się w reaktywację Guns N’ Roses, grając trasę, która miała potrwać do końca 2017 roku, ale która wydłuży cię co najmniej do lata 2018, kiedy to Gunsi wrócą na stadionowe koncerty do Europy, grając między innymi 9 lipca w Chorzowie.

Tymczasem Myles Kennedy przymierza się do wydania pierwszej solowej płyty, która pod tytułem „Year Of The Tiger” ma ukazać się 9 marca 2018 roku, jednak już teraz poznaliśmy teledysk do utworu tytułowego.

Na solowej płycie Myles Kennedy zagrał nie tylko na gitarze, ale też na lap steel, mandolinie, banjo i basie. Na płycie znajdzie się 12 następujących kompozycji:

 1. Year Of The Tiger
 2. The Great Beyond
 3. Blind Faith
 4. Devil On The Wall
 5. Ghost of Shangri La
 6. Turning Stones
 7. Haunted By Design
 8. Mother
 9. Nothing But A Name
 10. Love Can Only Heal
 11. Songbird
 12. One Fine Day

Gdy Myles Kennedy zakończy promocję solowej płyty, w 2019 roku zamierza wznowić działalność z Alter Bridge, który po zakończeniu trasy promującej „The Last Hero”, uda się na dłuższą przerwę. Kolejną solową płytę planuje także gitarzysta Alter Bridge, Mark Tremonti.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także