Myles Kennedy: Nowy singel Alter Bridge powstał w Polsce

/ 27 sierpnia, 2019

Alter Bridge zapowiada nowy album studyjny, zatytułowany „Walk The Sky”, który ukaże się 18 października 2019 roku. Pierwszym singlem promującym nową płytę jest utwór „Wouldn’t You Rather”, którego duża część powstała w Polsce.

Posłuchaj „Wouldn’t You Rather” [AUDIO]

Podczas wywiadu dla „Teraz Rocka” wokalista Myles Kennedy opowiedział, jak powstawał utwór „Wouldn’t You Rather” podczas jego trasy ze Slashem, która odbyła się na początku tego roku:

Duża część „Wouldn’t You Rather” powstała w Polsce, kiedy ostatnio byłem tam ze Slashem. Idea utworu zrodziła się w Wiedniu, ale dokończyłem go w hotelu w Polsce. Kiedy skończyłem tę piosenkę, tańczyłem po pokoju, dziękując Polsce.

O czym opowiada „Wouldn’t You Rather”?

Wouldn’t You Rather zainspirowany został powiedzeniem Josepha Campbella „podążaj za swoim szczęściem”. Od dziesięcioleci jest to moja mantra.

Najnowszy, szósty już w dorobku krążek Alter Bridge ukaże się 18 października w barwach Napalm Records. Na płycie znajdzie się 14 kompozycji, a kwartet w składzie Myles Kennedy (wokal, gitara), Mark Tremonti (gitary, wokal), Brian Marshall (bas) oraz Scott Philips (perkusja) osiąga tutaj twórczy szczyt swoich możliwości. Na „Walk The Sky” zespół czerpiąc z elementów ze swoich dotychczasowych płyt, stworzył coś zupełnie nowego. Już samo podejście do pracy nad nowym albumem było zupełnie odmienne niż przy poprzednich płytach formacji.

%%REKLAMA%%

W ramach promocji płyty grupa dotrze także do Polski. Alter Bridge zobaczyć będzie można na żywo 23 listopada w warszawskiej Hali Bemowo. Grupa pojawi się w znakomitym towarzystwie, w roli gości specjalnych wystąpią dwa zespoły: Shinedown oraz The Raven Age.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także