Myles Kennedy prezentuje utwór z solowej płyty [WIDEO]

/ 8 grudnia, 2017

Myles Kennedy, wokalista Alter Bridge i Slasha, przygotowuje się do wydania swojej pierwszej solowej płyty, zatytułowanej „Year Of The Tiger”. Właśnie poznaliśmy pierwszy utwór z tej płyty.

Najlepiej zarabiający muzycy według Forbesa

Album „Year Of The Tiger” ukaże się dopiero 9 marca 2018 roku, ale już teraz dostaliśmy teledysk do utworu tytułowego, który możecie obejrzeć poniżej.

Na solowej płycie Myles Kennedy zagrał nie tylko na gitarze, ale też na lap steel, mandolinie, banjo i basie. Na płycie znajdzie się 12 następujących kompozycji:

 1. Year Of The Tiger
 2. The Great Beyond
 3. Blind Faith
 4. Devil On The Wall
 5. Ghost of Shangri La
 6. Turning Stones
 7. Haunted By Design
 8. Mother
 9. Nothing But A Name
 10. Love Can Only Heal
 11. Songbird
 12. One Fine Day

A tak wygląda okładka „Year Of The Tiger”.

Kennedy zdradził, że płyta będzie opowiadała pewną historię.

Opowiada historię o tym, jak zmarł mój ojciec kiedy byłem dzieckiem, co potem stało się ze mną, moją matką i moim bratem. „Year Of The Tiger” jest znacznie bardziej bluesowy. Próbowałem odejść od przesterowanej ściany dźwięku. Jest na nim sporo gitar, mandoliny, a nawet banjo i lap steel. Znacznie więc się różni od tego, co robiłem wcześniej.

Myles Kennedy pracował nad albumem z producentem Alter Bridge, Michaelem „Elvisem” Baskette’em i jego pierwsza wersja została zmiksowana już w 2016 roku.

Byłem bardzo zajęty graniem i koncertowaniem z Alter Bridge, ale w wolnym czasie dłubałem przy tej płycie, kiedy więc ją skończyłem, dałem jej poleżeć, żeby spojrzeć na nią ze świeżej perspektywy. Stwierdziłem wtedy, że muszę być szczery. Czy w takim miejscu się obecnie znajduję? Nie. Czy tak chcę być reprezentowany? Nie. Dużo poświęciłem tej płycie pracy, czasu i pieniędzy, ale poczułem, że muszę zacząć od nowa. Była to trudna decyzja, ale pod koniec zeszłego roku i na początku tego znowu zacząłem pisać i na szczęście miałem dużo pomysłów.

Póki co na półkę odłożona została kolejna płyta Slasha, która była gotowa jeszcze przed ogłoszeniem reaktywacji Guns N’ Roses. Jeszcze na początku tego roku Myles Kennedy mówił:

Nie pamiętam, kiedy ją nagraliśmy, ale było to jakiś czas przed reaktywacją Gunsów. Są więc utwory. Nie wiem, co z tego wyniknie. Zawsze staram się skupiać na chwili obecnej. Jeśli więc Slash i The Conspirators zejdą się w niedalekiej przyszłości, będzie czas się tym zająć. Jeśli do tego nie dojdzie, mam inne projekty, nad którymi pracuję. W przemyśle muzycznym oczywiście działa dużo różnych czynników.

Tymczasem Guns N’ Roses ogłosili na 2018 rok kolejne koncerty. Grupa wystąpi w Polsce 9 lipca, na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także