Mystic Festival 2024 ogłasza kolejne gwiazdy

/ 14 listopada, 2023


Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy zasilą skład przyszłorocznej edycji Mystic Festival.


Organizatorzy Mystic Festival ogłosili kolejne nazwy, które zasilą przyszłoroczną edycję imprezy. Do składu festiwalu dołączyli właśnie Chelsea Wolfe, Furia, Vio-Lence oraz Ghøstkid.

Chelsea Wolfe

Amerykańska pieśniarka, która w sobie tylko znany sposób łączy żywioły – metalowy ciężar z amerykańskim folkiem, gotycką posępność z industrialnym chłodem. Najwyższa kapłanka mroku powraca w lutym 2024 z albumem „She Reaches Out To She Reaches Out To She”, a już w czerwcu będzie nas hipnotyzować, wzruszać i straszyć w Stoczni.

Furia

Doskonale wiecie, jaką sceniczną bestią jest dziś Furia, jak oryginalny i porywający jest ich muzyczny koncept, bo tłumnie przybywaliście na koncerty w ramach zakończonej właśnie jesiennej trasy Ślązaków. Nie możemy pozwolić na to, by piec w „Hucie Luna” zgasł, więc Zespołu Pleśni i Końca nie może zabraknąć w tym roku w Gdańsku. Na koń!

Vio-Lence

Fani doskonale wiedzą, że Furia działa w ramach kolektywu Let The World Burn, a wydany w 2022 roku mini-album Vio-Lence, pierwszy od wielu, wielu lat z nowym materiałem, nosi tytuł – no właśnie – „Let The World Burn”! Nie ma przypadków, są tylko znaki… Vio-Lence przybywają do nas z Bay Area, żeby pokazać, jak się gra prawdziwy, oldskulowy thrash metal.

Ghøstkid

Jak doskonale wiecie, Mystic Festival to połączenie klasyki z przyszłością, starego z nowym. Nowe trendy w metalu – i okolicach, bo w muzyce grupy słychać też industrial, nu-metal, a nawet trap – na festiwalu reprezentować będzie Ghøstkid. Zadebiutował w 2020 roku świetnie przyjętym albumem nazwanym po prostu „Ghøstkid”, a wydanym niedawno singlem „Heavy Rain” zapowiada kolejny rozdział. Będziemy częścią tej opowieści.

Na Mystic Festival 2024 zagrają ponadto między innymi: Machine Head, Bring Me The Horizon, Graveyard, Biohazard, Bruce Dickinson, Orange Goblin, Suffocation, Leprous, BlackgoldMusic, Lord of the Lost, Thy Art is Murder, Satyricon, Accept, Life of Agony i inni. Kolejne ogłoszenia wkrótce!

Mystic Festival odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca 2024 w gdańskiej Stoczni.

KOMENTARZE

Przeczytaj także