„Nadzieja rocka” – Dirty Honey – już w czerwcu zagra w Polsce. Będzie brudno!

/ 24 maja, 2023

Już za kilkanaście dni do Polski przyjedzie zespół Dirty Honey. Jedna z najciekawszych rockowych formacji młodego pokolenia.


Promując trasę koncertową po Europie zespół Dirty Honey zapytał swoich fanów, kto jest gotowy, żeby jeszcze raz się ubrudzić? (org. EUROPE – who’s ready to get DIRTY one more time?) To nawiązanie nie tylko do nazwy amerykańskiej formacji, ale również wykonywanego przez nich brudnego rocka, który nawiązuje do blues-rockowych i hardrockowych klasyków.

Muzycy z Los Angeles w ostatnim czasie często wspominali byli na łamach „Teraz Rocka”. Nie dość, że znaleźli się wysoko na liście „Nadzieja” w corocznym podsumowaniu przygotowywanym przez redaktorów pisma, to ponadto w jednym z numerów pojawiła się recenzja ich debiutu. Tak o płycie „Dirty Honey” pisał Łukasz Wewiór:

Ich rockowy cios ożywiają bluesowy luz i southernrockowe ciepło, a Marc Labelle, obdarzony wysokim, ostrym głosem frontman (między Milesem Kennedym a Chrisem Robinsonem), od początku do końca przykuwa uwagę. Mam nadzieję, że szybko zobaczymy ich na żywo.

Wszystko to sprawia, że naprawdę warto czekać na koncert zespołu w Polsce. Ten odbędzie się już 11 czerwca w warszawskim klubie Hybrydy. Bilety, które kosztują jedne 90 PLN, wciąż dostępne są w sprzedaży.

Hard rockowe combo w wielkiej, riffowej konwencji stadionowych tytanów, takich jak Aerosmith i Led Zeppelin, Dirty Honey wyłoniło się z klubowej sceny Los Angeles w 2019 roku z ich samozwańczą debiutancką EP-ką, a dwa lata później z ich pierwszym pełnym albumem. 

Podczas swojej pierwszej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, zespół wyprzedał wszystkie bilety. Dirty Honey ponownie współpracowali z producentem Nickiem DiDia (Rage Against the Machine, Pearl Jam) przy tworzeniu ich debiutanckiego albumu, który oddaje dynamikę i energię ich występów na żywo. Nowy album zespołu rzeczywiście rozwija ich dotychczasowy dorobek, napędzany przez palący singiel przewodni „California Dreamin'”, który opowiada o wzlotach i upadkach życia, nawet w raju. 

EUROPE – who’s ready to get DIRTY one more time? The final leg of the #CaliforniaDreamin tour kicks off in Austria this…

Opublikowany przez Dirty Honey Wtorek, 11 kwietnia 2023
KOMENTARZE

Przeczytaj także