Najciekawsze koncerty – kwiecień 2017

/ 5 kwietnia, 2017

Już w najbliższy weekend prawdziwe święto dla wszystkich miłośników rocka progresywnego. Muzycy z legendarnego zespołu Marillion zdecydowali się zagrać u nas trzydniowy koncert, który nazwano oczywiście Marillion Weekend. Wszystko będzie działo się w łódzkiej Wytwórni, a trzy zestawy utworów zabrzmią kolejno 7, 8 i 9 kwietnia. Bilety na ten niezwykły koncertowy maraton wciąż dostępne są w sprzedaży.


Ciekawie zrobi się również 21 kwietnia, kiedy to do naszego kraju ponownie przyjedzie szwedzki zespół Ghost. Formacja zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, co owocuje obszernymi trasami koncertowymi. Tak się składa, że Ghost lubi przyjeżdżać do naszego kraju i podczas kolejnych ogłoszeń o nas nie zapomina. Występ, na którym wciąż dostępne są wejściówki, jest promocją płyty „Meliora”.


Dziewięć lat fani Metalmanii musieli czekać na powrót swojego ulubionego festiwalu, ale ten w końcu zawitał na koncertową mapę Polski! W tym roku gwiazdami imprezy, która odbędzie się w katowickim Spodku, są Moonspell, Sodom, Furia, Arcturus, Ygers of Pan Tang czy Coroner. Poza koncertami, organizator zadbał również o inne atrakcje – jak chociażby wystawy, seminaria i wiele więcej!


King Dude najwyraźniej uznał, że trzy koncerty rocznie w naszym kraju to odpowiednia ilość. W ubiegłym roku pojawił się w trzech miastach, teraz zdecydował się na podobny krok – 21 kwietnia muzyk zagra we Wrocławiu, dzień później w Warszawie i w końcu 23 kwietnia w Gdańsku. Artysta będzie promował wydany w 2016 roku album „Sex”.


Kyle Gass z Tenacious D po raz pierwszy wystąpi w Polsce razem z Kyle Gass Band! 30 kwietnia muzycy zawitają do Polski na koncert w warszawskiej Proximie. Kalifornijski zespół założony przez gitarzystę i wokalistę Tenacious D, przyjedzie w ramach trasy promującej krążek „Thundering Herd”. Koncert, którego przegapić nie wypada!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także