Najlepiej sprzedające się hardrockowe albumy 2017 roku w USA [LISTA]

/ 13 grudnia, 2017

„Billboard” publikuje cotygodniowe listy najpopularniejszych płyt w USA, a pod koniec roku podsumował, które płyty i którzy artyści sprzedawali się najlepiej.

Wiemy kto dołączy do Rock And Roll Hall Of Fame

Oto lista najlepiej sprzedających się hardrockowych albumów w USA w 2017 roku.

 1. Metallica – Hardwired… To Self-Destruct
 2. Metallica – Metallica
 3. Linkin Park – Hybrid Theory
 4. Guns N’ Roses – Greatest Hits
 5. Queen – Greatest Hits I II & III: The Platinum Collection
 6. Foo Fighters – Concrete And Gold
 7. Disturbed – Immortalized
 8. Journey – Journey’s Greatest Hits
 9. Led Zeppelin – Mothership
 10. AC/DC – Back In Black

Nie powinno być dużego zaskoczenia, że na szczycie wciąż znajduje się wydany pod koniec 2016 roku album „Hardwired… To Self-DestructMetalliki. Płyta dotarła na szczyty list przebojów w wielu krajach, a w USA pokryła się już Platyną. Wielka trasa koncertowa Metalliki, która przetoczyła się w tym roku przez Stany Zjednoczone jeszcze bardziej umocniła pozycję zespołu, który zgarnął także drugą pozycję, na której wylądował album „Metallica” z 1991 roku. To najpopularniejsza płyta grupy, która znalazła już ponad 16 milionów nabywców w Stanach.

Trzecie miejsce dla Linkin Park też nie jest zaskoczeniem – samobójstwo Chestera Benningtona wpłynęło na sprzedaż płyt. Ciekawostką jest jednak to, że fani chętniej wybierali debiutancki album „Hybrid Theory” z 2000 roku niż tegoroczny „One More Light”.

Kolejne dwa miejsca to składanki zespołów, które w tym roku aktywnie koncertowały. Reaktywowany skład Guns N’ Roses obył lukratywną trasę, a Queen z Adamem Lambertem świętuje 40. rocznicę wydania płyty „News Of The World”.

Najwyżej notowaną nową płytą jest więc „Concrete And GoldFoo Fighters, która zdobyła szczyt w wielu krajach i przyniosła przeboje „Run” i „Sky Is The Neighborhood”.

Billboard opublikował także listę najlepiej sprzedających się hardrockowych artystów 2017 roku. Przedstawia się ona następująco:

 1. Metallica
 2. Linkin Park
 3. Foo Fighters
 4. Queen
 5. Guns N’ Roses
 6. Nickelback
 7. Disturbed
 8. Five Finger Death Punch
 9. Led Zeppelin
 10. Journey

Jak widać, dużych różnic nie ma. Metallica i tutaj znalazła się na szczycie. Ponadto do zestawienia załapały się także zespoły Nickelback i Five Finger Death Punch.

Powyższe zestawienie dotyczy wprawdzie rynku amerykańskiego, ale ciekawi nas, które z tych płyt nabyliście w 2017 roku. Odpowiedzcie w poniższej ankiecie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także