Najlepsze filmy 2017 roku według Rotten Tomatoes [RANKING]

/ 31 stycznia, 2018

Rotten Tomatoes to opiniotwórczy portal filmowy, zbierający recenzje filmowe i szeregujący je według ocen.

Nirvana w 20 różnych stylach

Według Rotten Tomatoes najlepszym filmem 2017 roku został „Uciekaj!” („Get Out”) w reżyserii Jordana Peele. Film zebrał średnią ocen 99% z 300 recenzji. Tym samym obraz wskoczył na trzecie miejsce najlepszych filmów wszech czasów, ustępując miejsca jedynie „Obywatelowi Kane’owi” (1941) i „Czarnoksiężnikowi z krainy Oz” (1939).

Film zebrał już wiele innych nagród i ma szansę na jeszcze więcej. „Uciekaj!” został nominowany do tegorocznych Oscarów w czerech kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Aktor (Daniel Kaluuya) i Najlepszy Oryginalny Scenariusz. Laureatów Oscarów poznamy 4 marca.

Drugie miejsce zestawienia zajął „I tak cię kocham” („The Big Sick”) Michaela Showaltera – romantyczna komedia o parze zmagającej się z różnicami kulturowymi. Trzecie miejsce podium przypadło „Dunkierce”, a tuż za nią uplasowała się najlepiej oceniana animacja, czyli „Coco”.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszą 20. najlepiej ocenianych filmów, zaś pod tym adresem zapoznacie się z całą pierwszą setką.

 1. Get Out
 2. The Big Sick
 3. Dunkirk
 4. Coco
 5. Lady Bird
 6. Wonder Woman
 7. Logan
 8. Star Wars: The Last Jedi
 9. Baby Driver
 10. Thor: Ragnarok
 11. War for the Planet of the Apes
 12. The Florida Project
 13. Spider-Man: Homecoming
 14. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
 15. I Am Not Your Negro
 16. The Shape of Water
 17. Hidden Figures
 18. The Salesman (Forushande)
 19. The Lego Batman Movie
 20. My Life as a Zucchini (Ma vie de courgette)

Jeśli ktoś nie widział jeszcze najlepszego filmu 2017 roku według Rotten Tomatoes, to poniżej może zapoznać się z jego zwiastunem.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także