Nanga prezentuje kolejny singel i zapowiada koncert promujący nową płytę [WIDEO]

/ 19 kwietnia, 2023
fot: Magdalena Kisio


Na wiosnę ukaże się druga płyta zespołu Nanga. Poznaliśmy drugi singel ją zapowiadający oraz datę specjalnego koncertu.


Po debiutanckiej płycie „Cisza w bloku” z 2021 r., która została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i krytykę muzyczną (m.in. drugie miejsce w rankingu Płyta roku tygodnika „Polityka”) oraz winylowej epce „Jesień w Pekinie”, zespół Nanga wypuszcza drugi singel zapowiadający drugi album. Nowa płyta grupy, która powstała po zawieszeniu działalności Lao Che, w którym grali Maciej, Karol i Filip oraz Gangu Śródmieście, który współtworzyła Magda, zatytułowana będzie „Sport, wojna i miłość” i ukaże się 21 kwietnia.

Nowy singel Nangi zatytułowany jest „Piosenka o miłych rzeczach” wystąpiły w nim aktorki TR Warszawa: Maria Maj i Magdalena Kuta. Wokalistka Nangi, a także autorka tekstów i reżyserka klipu, Magda Dubrowska, mówi:

Zależało mi na tym, żeby bohaterkami tej miłosnej opowieści nie były dziewczyny, tylko kobiety 60+. Chciałam pokazać je w naturalnym otoczeniu, zwykłej codzienności, która wcale nie musi kojarzyć się ze stereotypowym obrazem dojrzałych kobiet

Nanga wystąpi 1 października w klubie Stodoła w Warszawie na Open Stage na specjalnym koncercie promującym nową płytę. Bilety są już w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także