Nanowar of Steel zapowiedzieli dwa koncerty w Polsce [DATY, BILETY]

/ 10 listopada, 2022

Pochodzący z Włoch zespół Nanowar of Steel zapowiedział pierwszą wizytę w naszym kraju!


Giganci metalowej parodii, Nanowar of Steel, po raz pierwszy w Polsce. Włosi odwiedzą 5 kwietnia 2023 roku krakowski klub Zaścianek, a 6 kwietnia 2023 roku warszawski klub Hydrozagadka.

Bilety na oba koncerty trafiły już do sprzedaży. Dostępne są w następujących punktach: winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim Polska, Ebilet.pl oraz Ticketmaster Polska.

Rzymianie wracają do muzycznych korzeni swojej ojczyzny, wnosząc nowe, ciężkie życie do tradycyjnej, włoskiej muzyki na swoim nowym albumie “Italian Folk Metal” (wydanym 2 lipca 2021 nakładem Napalm Records). Wypełnione odniesieniami do włoskiego folkloru, Nanowar of Steel nadają swój własny, komediowo-metalowy twist różnym, tradycyjnym brzmieniom ich pięknego kraju. Każdy utwór na “Italian Folk Metal” jest wykonywany w odrębnym stylu włoskiej muzyki ludowej: neapolitańskie dźwięki musica neomelodica zderzają się z melodyjnymi gitarami w „Scugnizzi of the Land of Fires”, a szybkie akordeony (znane przede wszystkim z mazurka z regionu północnych Włoch) przeplatają się z oszałamiającymi solówkami gitarowymi w „La Mazurka del Vecchio che Guarda i Cantieri”.

Muzykom udało się zaprosić gościnnie na płytę tak wyraziste postaci włoskiej sceny jak Francesco Paoliego z Fleshgod Apocalypse czy Alessandro Contiego z Luca Turilli’s Rhapsody. Na dodatek basista i wokalista Nanowar of Steel, Gatto Panceri 666, popisuje się swoją wielojęzycznością w bonusowych utworach „Der Fluch des Kapt’n Iglo” (wykonywany w języku niemieckim) i „El Baile del Viejo que mira las Obras” (wykonywany w języku hiszpańskim). “Italian Folk Metal” prezentuje muzyczną wszechstronność Włochów w najlepszym wydaniu!

KOMENTARZE

Przeczytaj także