Nasi w Wembley Arena

/ 13 sierpnia, 2008

Wilki, Lady Pank, Bracia i inne polskie gwiazdy 7 września wystąpią w legendarnej sali Wembley Arena w Londynie. Tego dnia odbędzie się PKO BP London Live – Polish Music Festival. Organizatorzy – PKO BP oraz agencji marketingu muzycznego STX Jamboree – mają na celu stworzenie jednodniowego festiwalu polskiej muzykiem skierowanej przede wszystkim do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, ale także do brytyjskich widzów pragnących poznać polską kulturę. „Byliśmy pierwsi na Wyspach z placówką, chcemy być pierwsi z imprezą kulturalną tej skali, skierowaną do Polaków w Wielkiej Brytanii. Te kilkaset tysięcy ludzi, z których większość przebywa na Wyspach jedynie czasowo to także klienci lub przyszli klienci PKO BP. Jednocześnie naszym celem, jako mecenasa polskiej kultury, jest promocja polskiej muzyki, również za granicą” – mówi Bartłomiej Pawlak, dyrektor Banku PKO BP.

Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu całego dnia festiwal odwiedzi kilkanaście tysięcy widzów. PKO BP London Live będzie otwarty dla publiczności – organizatorzy nie planują sprzedawać biletów. Koncerty rozpoczną się około godziny 12:00 i potrwają do 22:00. „PKO BP London Live to wydarzenie bez precedensu w polskiej historii muzyki rozrywkowej. Planowaliśmy i przygotowywaliśmy je już od blisko 2 lat. Artyści polscy wielokrotnie występowali w Anglii i w samym Londynie. Jednak po raz pierwszy zagrają oni w tak znanym miejscu, przed tak liczną publicznością i w tak licznym składzie jednego dnia. W dodatku wstęp na festiwal będzie bezpłatny” – dodaje Stanisław Trzciński, prezes agencji STX JAMBOREE.
Na głównej scenie zagrają m.in. Bajm, Lady Pank, Kayah, Doda, Monika Brodka, Wilki, Bracia i Natalia Kukulska. Koncert poprowadzą Monika Richardson i Tomasz Kammel, specjalnymi gośćmi na scenie będą Kayah, Rafał Bryndal oraz Jan Tomaszewski.Organizatorzy planują także, aby przed Wembley Arena stanęła mniejsza scena, na której zaprezentowaliby się dodatkowo młodzi polscy wykonawcy. W szczególności Ci, którzy rozpoczynają swoją karierę. Obszerne fragmenty festiwalu PKO BP London Live w ciągu dnia oraz wieczorną część imprezy zobaczą również widzowie TVP2. Studio Festiwalowe poprowadzi Monika Richardson. 

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także