Natalia Przybysz wyda album z tekstami Kory. Przedsmak wydawnictwa już w sieci! [WIDEO]

/ 10 listopada, 2021

Natalia Przybysz zapowiedziała premierę wyjątkowego wydawnictwa.


Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej i jedyna artystka, której powierzone zostały nigdy dotąd niezaśpiewane teksty Kory. W wyniku zderzenia dwóch wyjątkowych kobiecych energii – Natalii oraz Kory – już w przyszłym roku ukaże się album “Zaczynam się od miłości”. Melorecytowany “Manifest Kory 27.11.2012” to przedsmak projektu.

“Manifest Kory 27.11.2012” to tekst napisany w 2012 roku, który mimo upływu 9 lat jest nadal bardzo aktualny. Opowiada o walce o wolności, o prawach zwierząt, o prawie do intymności, miłości, zgromadzeń i edukacji. Tak brzmi w interpretacji Natalii Przybysz:

Płyta “Zaczynam się od miłości” ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. “Miłość zaczyna się od Miłości”. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza.

Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii – inspirowane pracą nad projektem. 

To wielka odpowiedzialność – takie zadanie. Zaśpiewać teksty ikony w sposób jak najbardziej subiektywny i szczery, a jednocześnie oddając hołd najjaśniejszej z gwiazd firmamentu polskiej piosenki. Słowa Kory traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej, niż było konieczne, by piosenka miała korzenie i skrzydła, by mogła rosnąć, żyć i lecieć.

– mówi Natalia Przybysz.

fot. Silvia Pogoda

KOMENTARZE

Przeczytaj także