Naturalnie Mazury Festiwal w Węgorzewie wzmacnia skład

/ 24 stycznia, 2018

Tegoroczna edycja Naturalnie Mazury Music&More Festiwal Węgorzewo odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018. Właśnie do składu dołączyły kolejne zespoły.

Jack White zakazuje telefonów na koncertach

W tym roku na festiwalu w Węgorzewie zobaczymy między innymi zespoły Kabanos i Sebastian Riedel & Cree.

Kabanos powstał w 1997 roku w Piasecznie z inicjatywy Zenka. Grupa przez kilka lat działała wykonując żartobliwe przeróbki znanych utworów rockowych i metalowych, zanim w 2007 roku zadebiutowała z w pełni autorskim albumem „Zęby w ścianę”. Od tamtej pory zyskała tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Rosnąca popularność zaprowadziła Kabanosa na Przystanek Woodstock, na którym wystąpił trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku Kabanos otrzymał z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”. Zespół w Węgorzewie wystąpi 14 lipca 2018 r. z nowym materiałem z albumu „Odgrzewane kotlety”, którego premiera planowana jest na luty.

Sebastian Riedel & Cree wystąpił w 1997 roku na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej Stodole, potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Następnie grupa wystąpiła na "Famie" w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem w październiku zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla.

Pozostali wykonawcy, którzy wystąpią na festiwalu to Lady Pank, Stanisława Celińska, Monika Brodka, Jary Oddział Zamknięty i Ania Rusowicz. Odbędzie się też konkurs Grand Prix dla młodych kapel. Oprócz Nagrody Głównej GRAND PRIX (w wysokości: 4000 PLN) zostaną przyznane nagrody: PUBLICZNOŚCI (1000 PLN), DZIENNIKARZY (1000 PLN) oraz NAGRODA SPECJALNA – za najlepszą aranżację rockową utworu nawiązującego do setnej rocznicy odzyskania niepodległości – 1500,00 PLN.

rf | fot. materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także