Naukowcy potwierdzają: Chodzenie na koncerty z rodzicami wzmacnia więzi rodzinne

/ 20 lutego, 2020

W badaniu przeprowadzonym przez „Tickpick” sprawdzono, jakie czynniki wpływają na wybór ulubionej muzyki u dzieci, czy rodzice mają wpływ na to, jakiej muzyki słuchają ich dzieci, a także kiedy poznajemy naszych ulubionych wykonawców.

Przebadano prawie 500 rodziców i fanów muzyki. Badanie wykazało, że na wybór ulubionego gatunku wśród dzieci i młodzieży najczęściej mają przyjaciele, radio, filmy, a także rodzice.

Ojcowie najczęściej próbują wpłynąć na gust dzieci, jeśli sami słuchają indie, jazzu, country lub muzyki klasycznej. Matki natomiast, jeśli same słuchają hard rocka, klasycznego rocka i heavy metalu.

Wśród gatunków, które rodzice najchętniej słuchają z dziećmi, znalazły się pop (43%), klasyczny rock (27%), hip hop (26%), ścieżki dźwiękowe (16%) oraz hard rock i country (po 15%).

Co więcej, rodzice i dzieci, którzy razem chodzą na koncerty, mają lepsze więzi niż ci, którzy na koncerty chodzą osobno.

Większość rodziców twierdzi, że razem decyduje z dziećmi, jakiej muzyki wspólnie słuchają i pozytywnie ocenia gust swojego dziecka.

%%REKLAMA%%

Badanie wykazało też, że swojego ulubionego artystę poznajemy najczęściej w wieku 13 lat.

Pełne wyniki badań znajdziecie pod tym adresem.


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

KUP TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

„Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 21 lutego i będzie do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce za 19,99 zł. W naszym sklepie internetowym możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

rf | fot. SteFou!

KOMENTARZE

Przeczytaj także