Necrobutcher (Mayhem) chciał zabić kolegę z zespołu

/ 18 października, 2019

W wywiadzie dla „Loudwire” basista Mayhem, znany jako Necrobutcher przyznał, że planował morderstwo Euronymousa, ale uprzedził go Varg Vikernes.

Wszystko zaczęło się, kiedy Per Ohlin znany jako Dead popełnił w 1991 roku samobójstwo. Necrobutcher wspomina:

Przez bardzo długi czas byłem pogrążony w żałobie, a pierwszy rok był szczególnie ciężki. Zwłaszcza, że mój „przyjaciel” Euronymous zrobił zdjęcia zwłok Deada. To mi nie pomogło w poradzeniu sobie z żalem. Postanowiłem zabić Euronymusa.

Necrobutcher nie zdążył zrealizować swojego planu, bo w sierpniu 1993 roku Euronymous został zamordowany przez Varga Vikernesa:

Teraz mogę to powiedzieć, bo przez wiele lat trzymałem to w tajemnicy, ale byłem gotów zabić Euronymousa. A gdy przeczytałem w gazecie, że go zamordowano, pomyślałem: „Kurwa, muszę wrócić do domu, pozbyć się broni i narkotyków zanim przyjedzie policja, bo pewnie jestem głównym podejrzanym".

Ale nie wiedziałem, że norweska policja wiedziała, że Varg także chciał go zabić, bo mieli jego telefon na podsłuchu, a on o tym mówił przez telefon zanim udał się do Bergen. Pewnie pomyśleli: „Nie udało nam się go przyskrzynić za palenie kościołów, więc zapakujemy go za morderstwo, a przy okazji pozbędziemy się tego gościa z Oslo”.

%%REKLAMA%%

Varg Vikernes został skazany w 1994 roku za morderstwo na 21 lat więzienia. Więzienie opuścił 22 maja 2009 roku po odsiedzeniu 15 lat.

rf | fot. Cecil

KOMENTARZE

Przeczytaj także