Nergal (Behemoth) ostro skrytykował nowe przepisy aborcyjne

/ 29 stycznia, 2021


Lider zespołu Behemoth ostro odniósł się do opublikowania uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia aborcji.


Opublikowanie uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego a także opublikowanie wyroku w Dzienniku Ustaw sprawiło, że w Polsce nielegalna stała się aborcja z powodu prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Opublikowanie wyroku doprowadziło do protestów licznych miastach.

Wyrok skomentował też Nergal, który napisał na Instagramie:

Wracamy do przerażającej, średniowiecznej przeszłości. Od tej pory, drogie kobiety, w oczach polskich przywódców politycznych w ich rygorystycznej, katolickiej narracji jesteście tylko narzędziem do rozrodu i nie macie żadnej kontroli nad swoim ciałem. Konsekwencje wyboru religijnych fundamentalistów: dalsze ograniczenia i cenzura podstawowych praw człowieka. Co można zrobić? Bitwa została przegrana, ale wojnę wygrają oświeceni i postępowi. Nie zaprzestajcie walki, wypowiadajcie się w imieniu polskich kobiet i wspierajcie je w nieustających zmaganiach. WYELIMINUJCIE RELIGIJNEGO RAKA! Fuck the system!

Aktualnie Polska ma jedne z najsurowszych przepisów aborcyjnych w krajach rozwiniętych.

KOMENTARZE

Przeczytaj także