Nergal (Behemoth) ponownie stanął przed sądem. Grozi mu więzienie

/ 8 lipca, 2020

Choć wydawało się, że sprawa plakatu trasy koncertowej „Rzeczpospolita Niewierna” jest już dawno wyjaśniona, Adam Nergal Darski ponownie musiał stanąć przed sądem. Przypomnijmy, że w 2018 roku sędzia uznał, że twórcy grafiki nie popełnili przestępstwa – czyli nie zbezcześcili godła państwowego. Wystąpiono jednak o ponowne rozpatrzenie sprawy, a apelacja została rozpatrzona pozytywnie, dlatego sprawa ponownie musiała wrócić na wokandę.

Nie chciałem zbezcześcić polskiego godła. Ptak na plakacie to nie orzeł, ale feniks. Jestem patriotą i szanuję kraj, w którym się urodziłem. Jestem artystą wykonującym sztukę ekstremalną. Symbole na plakacie są od lat używane przez zespoły grające muzykę heavy metal i kojarzone przez fanów zespołów grających w tym nurcie

– powiedział w sądzie Nergal.

Napisał również na swoim Facebooku, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a promująca trasę grafika nie miała nawiązywać do polskiego godła. Uważa jednocześnie, że robi się z niego kozła ofiarnego. Poniżej wpis w języku angielskim:

Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł. Teraz sąd będzie zajmował się przesłuchiwaniem świadków i zapoznawał się z opinią biegłych. Jeśli zapadnie wyrok skazujący, Nergal może trafić do więzienia (na rok) lub otrzymać karę ograniczenia wolności.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i… Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafiło do regularnej sprzedaży 1 lipca  i jest do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także