Nergal (Behemoth): Slipknot przeniósł muzykę ekstremalną na wyższy poziom

/ 4 lutego, 2020

Wypełnione po brzegi hale i duża dawka ekstremalnego metalu – tak w skrócie wygląda trwająca obecnie trasa koncertowa Slipknot z gościnnym udziałem polskiego Behemotha. W jednym z ostatnich wpisów Nergal przyznał, że to właśnie amerykańska grupa odpowiedzialna jest za przeniesienie muzyki metalowej na wyższy poziom:

Artystycznie większość tego, co osiągnąłem z Behemothem, zawdzięczam takim zespołom jak Venom, Bathory, Mayhem i Morbid Angel… ale to dzięki Slipknotowi muzyka ekstremalna zawitała na wielkie hale i mogła osiągnąć wyższy poziom. Otworzyli bramę zespołom jak nasz i wieeelu innym.

Nergal pod wpisem zamieścił nagranie z jednego z koncertów:

Przypomnijmy, że Slipknot wraz z Behemothem pojawią się już 6 lutego w Polsce. Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Niedawno organizator przekazał rozpiskę czasową tego wydarzenia:

  • 17:30 Early Entrance
  • 18:00 Wejście
  • 19:30 Behemoth
  • 21:00 Slipknot

%%REKLAMA%%

Jak w wywiadzie dla „Teraz Rocka” opowiada Nergal, być może będzie to jedyna okazja, żeby zobaczyć Behemotha w tym roku w Polsce:

Behemoth zrobi sobie dłuższą przerwę. Poza trasą ze Slipknotem planujemy koncerty w Rosji i na Ukrainie i parę festiwali, ale będziemy mało aktywni koncertowo. Zmieni się też nasza polityka, jeśli chodzi o granie w Polsce. Nasza ostatnia trasa mocno zweryfikowała nasze potrzeby i to, gdzie chcemy iść: tych koncertów będzie dużo mniej, ale w większych miejscach, żeby się nie rozdrabniać, a grać bardziej spektakularne sztuki.

Więcej o planach Behemotha Me And That Man znajdziecie w lutowym „Teraz Rocku”, który do kiosków trafił 29 stycznia.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także