Nergal (Behemoth) wyjawia, o jakiej Polsce marzy

/ 1 października, 2022


W jakiej Polsce chciałby żyć Nergal? Opowiedział, jak sobie ją wyobraża.


Kilka tygodni temu ukazał się album „Opvs Contra Natvram” zespołu Behemoth, w którym Nergal porusza wiele aktualnych tematów.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” lider Behemotha wyjawił natomiast o jakiej Polsce marzy. Nergal mówi:

Moim marzeniem jest obudzić się pewnego dnia w irlandzkiej wersji Polski, z wyraźnym oddzieleniem kościoła od państwa. Bez tego nie ma mowy o ewolucji. Będziemy grzęźli w tym bagnie, a populiści będą używać kościoła jako karty przetargowej. Ale jeszcze kilka lat, a ten elektorat wymrze. Nie to, że im życzę śmierci, ale taka jest kolej rzeczy, prawda? Młode pokolenie w tempie astronomicznym dokonuje exodusu z tej instytucji i to jest fantastyczny news! To jest fala, której zatrzymać się już nie da! Mam nadzieję, że doczekam czasów, gdy spojrzę na nową, zdrowszą Polskę i powiem: „Kurwa, Darski, warto było się napierdalać z tym katolickim motłochem”. (…) Antyklerykalizm przestaje być w Polsce tematem tabu. Dziś nie tylko ludzie świata kultury coraz częściej mówią, że stoją po drugiej stronie barykady. Szanuję wasze babcie i waszych rodziców, i tradycję, w której wyrośli, ale idzie nowe!

Nergal apeluje do fanów: Jeśli widzicie, że gra Metallica, Ozzy, czy Gunsi to…

Cały wywiad z Nergalem i Orionem, w którym opowiadają o albumie „Opvs Contra Natvram” znajdziecie w październikowym numerze „Teraz Rocka”, który właśnie trafił do sprzedaży.

PAŹDZIERNIKOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także