Nergal: Behemoth zrobi sobie dłuższą przerwę

/ 14 stycznia, 2020

Właśnie startuje europejska trasa koncertowa zespołów Slipknot i Behemoth. W jej ramach grupy wystąpią 6 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Jak twierdzi Nergal, może to być jedyna okazja, żeby w tym roku obejrzeć Behemotha w Polsce.

Zobacz klip do utworu „Rom 5:8” Behemotha

W rozmowie dla „Teraz Rocka” Nergal wyjawił, że jego zespół zamierza nieco odpocząć:

Behemoth zrobi sobie dłuższą przerwę. Poza trasą ze Slipknotem planujemy koncerty w Rosji i na Ukrainie i parę festiwali, ale będziemy mało aktywni koncertowo. Zmieni się też nasza polityka, jeśli chodzi o granie w Polsce. Nasza ostatnia trasa mocno zweryfikowała nasze potrzeby i to, gdzie chcemy iść: tych koncertów będzie dużo mniej, ale w większych miejscach, żeby się nie rozdrabniać, a grać bardziej spektakularne sztuki.

Jest też jednak dobra wiadomość dla fanów Behemotha: Nergal rozpoczął pracę nad nowym albumem studyjnym:

Jest już gotowych kilka demówek. Nigdy tak nie działałem. Zawsze po płycie byłem wypalony, wypruty, zastanawiałem się, czy się nie wycofać. Teraz natomiast otworzyły mi się jakieś czakry i nie mogę przestać tworzyć.

%%REKLAMA%%

Póki co Nergal skupia się na nowej płycie Me And That Man, która ukaże się 27 marca pod tytułem „New Man, New Songs, Same Shit, Vol.1”. W kwietniu zespół ruszy w trasę koncertową po Polsce.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także