Nergal o jednej z ulubionych płyt: Zastanawiałem się, co będzie, jak usłyszą to rodzice

/ 15 września, 2020

Nergal w wywiadzie dla „Teraz Rocka” opowiedział o swoich ulubionych płytach, które ukształtowały go jako muzyka. Jedną z nich była składanka „The Singles 80-86Venom, którą jako nastolatek miał na kasecie.

Adam Nergal Darski opowiada:

Zarzynałem tę kasetę. Mimo że posiadałem już „Welcome To Hell” i „Black Metal” to ta składanka wciąż moim zdaniem jest najlepszą kolekcją piosenek, jaką wypuścił Venom. Przywołuje w mojej pamięci dwie sceny. Pierwsza jest taka, że kiedy wracałem z podstawówki to włączałem głośno „The Singles”, stawałem przed lustrem i przy „Bloodlust” udawałem, że jestem Cronosem. A druga, to jak w „Die Hard” Cronos śpiewał „Satan, father help me from this grave/ Demons, warriors ever be my slaves”, zastanawiałem się, co będzie, jak to usłyszą moi rodzice. Oczywiście, nie było szans, żeby wyłapali słowo „satan”, bo nie wiedzieli, że angielski „sejtan” to po polsku szatan, ale ciągnęło mnie do mrocznej strony ich muzyki już wtedy, czułem, że obcuję z owocem zakazanym, że tam są treści, które mogą się nie spodobać moim rodzicielom, chociaż nigdy nie byli radykałami.

%%REKLAMA%%

Więcej o płytach wymienionych przez Nergala przeczytacie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest aktualnie w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP TERAZ

rf | fot. Andreas Lawen, Fotandi

KOMENTARZE

Przeczytaj także