Nergal o komentarzach chrześcijan: Bardziej analizują moje teksty niż nasi fani

/ 10 sierpnia, 2018

Vin i Sori, twórcy youtube’owego kanału VinAnd Sori, na którym analizują teksty metalowych utworów. Kilkakrotnie na ich kanale na warsztat brane były utwory Behemotha i zawsze spotykały się z pozytywnymi opiniami. Vin i Sori doceniali kunszt literacki, muzyczny i znajomość Biblii. Kilkakrotnie wspominali też, że chętnie porozmawialiby z Nergalem.

Szczegóły nowej płyty Behemotha

Kilka dni temu Vin i Sori przeanalizowali najnowszy utwór Behemotha, „God=Dog”, zapowiadający jego najnowszą płytę „I Loved You At Your Darkest”, która ukaże się 5 października. Tym razem doczekali się reakcji Nergala, który skomentował film.

Nergalowi najbardziej spodobał się komentarz, że para jutuberów czułaby się bezpieczniej, gdyby ich dzieci zadawały się z nim niż z przypadkowym księdzem. Następnie napisał:

Doceniam jak analizują tę piosenkę, jak głęboko starają się wniknąć w to, co staram się przekazać. Chyba bardziej analizują moje teksty niż niektórzy nasi fani, którzy łykają WSZYSTKO bez zastanowienia. Jak mówiłem: nie krytykuję inteligentnych ludzi. Jestem sprzymierzeńcem wszystkich inteligentnych osób, niezależnie od ich politycznych, religijnych poglądów, preferencji seksualnych, koloru skóry i tak dalej. NIGDY nie narzucam sobie tych sztucznych ograniczeń, tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy na życie. Otaczanie się takimi ludźmi pomoże ci zrozumieć lepiej siebie i świat dookoła. Kluczowym słowem dla względnie szczęśliwego życia jest BALANS. A to oznacza współistnienie z innymi gatunkami. Amen.

 

Well… the quote “I wouldn’t mind my kids hanging out with Nergal rather than some random priest” wins internet! But on a serious note… I do appreciate how these two are analytic bout that song, how deep they go into it trying to understand what I mean. They probably pay more attention to what I say that some of our fans who just process EVERYTHING with no reflection. Then, I’ve said that before: I do NOT bash intelligent ppl… I ally with ALL the intelligent ppl despite their political, religious views… sexual preferences, skin color and so on… I NEVER make these artificial limitations just coz someone has a different view on life. Having these ppl around will actually help u to learn about YOURSELF and the understand the world better. The key word to live relatively happy life is BALANCE my dear followers. And it means to co-exist with other species… Amen.

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

Poniżej możecie natomiast obejrzeć odcinek programu VinAnd Sori, w którym analizowany jest utwór „God=Dog” Behemotha.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także