Nergal: Jeśli nie chcesz poczuć się urażony, posłuchaj Justina Biebera

/ 27 lipca, 2018

Adam Nergal Darski odniósł się do incydentu sprzed kilku miesięcy, kiedy Josh Homme kopnął podczas koncertu Queens Of The Stone Age fotoreporterkę stojącą pod sceną. Do dziś nie wiadomo, czy zrobił to celowo, ale wylała się na niego fala krytyki.

Behemoth zaprezentował nowe utwory w nietypowym miejscu

Nergal powiedział:

Z jednej strony to co zrobił było złe i taka rzecz nie powinna zajść. Z drugiej strony myślę sobie: „Hej, to przecież rock and roll”. Rock może być niebezpieczny. Może być chaotyczny. Może być głupi. Rządzi się własnymi prawami.

Kiedyś ludzie ciągle przedawkowywali, umierali, zabijali się. Wywodzimy się z kultury, która zawsze używała narkotyków i alkoholu, okazjonalnie możemy z tym przesadzić.

Trzeba pamiętać, że rock polega na wolności i szczerości. Czasami rock może cię urazić. Jeśli nie chcesz poczuć się urażony, posłuchaj lepiej Justina Biebera.

Kilka dni temu Behemoth znowu wzbudził kontrowersje umieszczając grafikę nawiązującą do słynnego gotycko-renesansowo retabulum ołtarzowego „Ołtarz z Isenheim” z XVI wieku autorstwa Matthiasa Grünewalda, twórcy malowanych kwater, i Niklausa von Hagenau, autora rzeźb korpusu ołtarza.

W wersji Behemotha zamiast ukrzyżowanego Jezusa widzimy Nergala. Podpis pod zdjęciem głosi „GOD=DOG | Soon”. Jeszcze nie zostało potwierdzone, czy jest to okładka i tytuł nowej płyty Behemotha, która zapowiadana jest na jesień tego roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także