Nergal tłumaczy czy Behemoth jest zespołem blackmetalowym

/ 1 października, 2019

Fani w internecie często toczą debaty, czy twórczość zespołu Behemoth można nazwać black metalem. A co o tym sądzi sam Nergal? Został o to ostatnio zapytany przez czytelników miesięcznika „Kerrang!”. Oto, co odpowiedział:

Od dwudziestu lat jestem fanem zespołów Rammstein i Laibach i są one czymś więcej niż zespołami rockowymi. Są rockowe, industrialne i tak dalej, ale oferują coś więcej niż muzykę. Tworzą cały świat, wokół którego funkcjonują. Oczywiście, jesteśmy zespołem blackmetalowym, ale też jesteśmy czymś więcej. Nasza wizja artystyczna jest szeroka i staramy się eksplorować tyle, ile możemy. Nie chcę grać w zwykłym zespole rockowym. Chcemy robić wszystko po swojemu, a nie to, co dyktuje nam rynek czy menadżerowie.

Behemoth jest aktualnie w trasie koncertowej, która obejmuje też koncerty w Polsce. Zespół zagra 5 października w Gdańsku i 6 października w Krakowie.

%%REKLAMA%%

Behemoth zagra ze Slipknotem

Najpierw szereg koncertów w Wielkiej Brytanii, a następnie kilkanaście koncertów na kontynentalnej części Europy – tak w skrócie wyglądają koncertowe plany zespołu Slipknot. Jakiś czas temu grupa pochwaliła się w sieci plakatem, na którym wymienione zostały wszystkie miasta, które planuje odwiedzić.

Później więcej informacji przekazał zespół Behemoth, który będzie gościem specjalnym europejskich koncertów formacji Slipknot! Oba zespoły pojawią się w Polsce – koncert odbędzie się 6 lutego 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także