Nergal wspomina, jak chcieli go wyrzucić z telewizji za satanizm

/ 5 sierpnia, 2019

W 2011 roku Nergal był jednym z jurorów programu „The Voice Of Poland”. Podczas rozmowy z radiem KCAL 96.7 lider Behemotha zdradził, że telewizja chciała się go pozbyć.

Nergal wymienia ulubione utwory Slipknota

Nergal powiedział:

Bardzo się zdenerwowałem. Byłem jednym z jurorów, a oni powiedzieli: „Ten facet jest satanistą, a my jesteśmy katolikami. Nie powinno go tu być”.

Ale podpisałem już kontrakt i nie mogli mnie wyrzucić z tego programu. Postanowili mnie zatrzymać, a potem razem z moim uczestnikiem, Damianem Ukeje wygraliśmy ten program.

Nergal powiedział też, czy ponownie wziąłby udział w takim programie:

Nie wracam tam, nie interesuje mnie to. Ale jeszcze nie skończyłem z kinem. Jeśli kiedyś Behemoth nie będzie bardzo zajęty – na co się w najbliższej przyszłości nie zanosi – chętnie spróbowałbym swoich sił w teatrze. Chętnie bym się podjął tego zadania.

%%REKLAMA%%

W tym samym wywiadzie Nergal zdradził, że zaczął prace nad nową płytą Behemotha:

Zaskoczę was, ale już pracujemy nad nową muzyką. Przed końcem roku zaczniemy jamować, a tymczasem kończę pracę nad nowym albumem Me And That Man. Pracuję więc na kilku płaszczyznach. Jestem ostatnio bardzo kreatywny i produktywny.

Nergal dodał, że nowa płyta Me And That Man ukaże się w pierwszej połowie 2020 roku, a nowy Behemoth na 100 procent w 2021 roku.

Pierwsza płyta Me And That Man ukazała się na początku 2017 roku. Projekt razem z Nergalem tworzył John Porter, jednak ich drogi się rozeszły i Porter (który niedawno wydał płytę „Philosophia” z Wojtkiem Mazolewskim) nie bierze już udziału w projekcie.

Ostatni album Behemotha ukazał się jesienią 2018 roku pod tytułem „I Loved You At Your Darkest”. Jesienią 2019 roku zespół odbędzie trasę koncertową po Polsce w towarzystwie zespołów Zeal & Ardor, Whoredom Rife oraz In Twilight's Embrace.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także