Netflix. Największe hity serialowe i filmowe w historii platformy [LISTA]

/ 17 listopada, 2021

Netflix postanowił więcej pisać o najpopularniejszych produkcjach na swojej platformie. Uruchomił nawet specjalną stronę internetową.


Serwis top10.netflix.com powstał po to, żeby gigant streamingu mógł raz w tygodniu raportować o najpopularniejszych produkcjach. Zmieniła się również forma prezentowanych danych – od teraz to nie konta, na których uruchomiono dany tytuł na kilka minut, ale godzinowe zestawienie zbierające czas, który użytkownicy poświęcili na oglądanie danego tytułu.

Przy okazji tej zmiany Netflix zaprezentował również dwie listy – dotyczące najpopularniejszych seriali oraz filmów.

W tych pierwszych najlepszy okazał się oczywiście „Squid Game”, który oglądany był przez 1,65 miliarda godzin (jakieś 188 tysięcy lat!). Zaraz za koreańskim fenomenem znalazł się serial „Bridgertonowie”, który jeszcze do niedawna dzierżył koronę najpopularniejszego na Netfliksie. Dalej takie przeboje platformy jak „Dom z papieru”, „Stranger Things” czy „Wiedźmin”. Podział obejmuje seriale angielsko- i nieangielskojęzyczne.

Jeśli chodzi o filmy, to nowa metoda przeliczania popularności sprawiła, że „Tyler Rake: Ocalenie” zostało bez problemu wyprzedzone przez hit z Sandrą Bullock w roli głównej – „Nie otwieraj oczu”. Na liście ponadto „Irlandczyk”, „The Kissing Booth 2″ i „6 Underground”. Dwie listy – filmów angielsko- i nieangielskojęzycznych – znajdziecie poniżej:

KOMENTARZE

Przeczytaj także