Netflix stworzy serial o festiwalu Woodstock '99

/ 1 września, 2020

Netflix pracuje nad serialem dokumentalnym, który przybliży kulisy festiwalu Woodstock ’99. Tamta edycja słynnego festiwalu skończyła się skandalem, gdy publiczność zaczęła demolować miejsce festiwalu i podpalać elementy dekoracji.

Jak podaje „Deadline”:

Serial ma zgłębić kulturę, która stworzyła Woodstock ’99 i opowiedzieć prawdziwą historię, jak trzy dni pokoju, miłości i muzyki poszły z dymem.

Woodstock ’99 odbył się w dniach 22-25 lipca 1999 roku w mieście Rome. Trzecia odsłona legendarnego festiwalu od początku spotkała się z krytyką ze względu na słabą organizację i wysokie ceny żywności. Doprowadziło to do zamieszek, doszło też do gwałtów.

Kilka dni po festiwalu dziennikarz MTV, Kurt Loder mówił:

To było niebezpieczne miejsce. Wszystko wyglądało przerażająco. Przez pole festiwalowe przetaczały się fale nienawiści. Nie mieliśmy wątpliwości, że musimy się stamtąd wydostać. Czuliśmy się jak w obozie koncentracyjnym. Przed wejściem sprawdzano, czy nie wnosisz wody ani jedzenia, żebyś musiał kupować żywność w astronomicznych cenach.

%%REKLAMA%%

Na Woodstock ’99 wystąpili między innymi Metallica, Limp Bizkit, Red Hot Chili Peppers, Korn i Rage Against The Machine.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także