Netflix ujawnił najpopularniejszy film 2021 roku. Zaskoczeni?

/ 31 maja, 2021


Jaki film na Netfliksie póki co prowadzi w tym roku w zestawieniu najchętniej oglądanych filmów. Nie jest to żadna kasowa produkcja.


Netflix wyjawił, że najchętniej oglądanym w tym roku filmem na platformie jest film animowany „Mitchellowie kontra maszyny”. Animacja miała swoją premierę na platformie 30 kwietnia – od tego czasu 14 dni spędziła na miejscu pierwszym i przez cały ten czas nie wypadła poza pierwszą trójkę.

O czym są „Mitchellowie kontra maszyny”? Fabuła przedstawia się następująco (za Wikipedią):

Film skupia się na relacjach na linii dzieci-rodzice. Katie, nastoletnia córka Mitchellów, dostaje się do wymarzonej szkoły filmowej i nie może się doczekać, kiedy wyprowadzi się z domu rodziców. Aby to uczcić, rodzice i młodszy brat Aaron zabierają ją na wycieczkę. Jednak plan rodziny się zmienia, gdy w świecie technologii zachodzą duże zmiany – smartfony są zastąpione przez roboty, które wkrótce opanują świat. Mitchellowie muszą ocalić siebie i świat zanim będzie za późno.

Film został zrealizowany przez Columbię i Sony, a Netflix wykupił prawa do dystrybucji. Film spotkał się z pozytywną reakcją krytyków. W agregatorze recenzji Rotten Tomatoes 96% z 50 recenzji uznano za pozytywne, a średnia ocen wystawionych na ich podstawie wyniosła 8,20.

KOMENTARZE

Przeczytaj także