Neurosis i Yob na dwóch koncertach w Polsce

/ 10 lutego, 2019

Neurosis i Yob zagrają dwukrotnie w Polsce. Najpierw zespoły wystąpią w warszawskiej Progresji (26 lipca), a potem w gdańskim B90 (27 lipca). Bilety w cenie 120 PLN (140 PLN w dniu koncertu) dostępne są już w sprzedaży. Początek koncertów o godzinie 19.30.

Neurosis powstał w Kalifornii w 1985 roku i na jego czele stoją Scott Kelly i Steve Von Till. Grupa zalicza się do pionierów postmetalu. Na koncie mają kilkanaście płyt studyjnych, a wśród nich, chociażby wybitną kolaborację z legendarną Jarboe. Neurosis nie nagrywa często, a jeżeli już wchodzi do studia, efektem pracy jest porcja muzyki, obok której nie da się przejść obojętnie. Nie bez przyczyny są inspiracją dla wielu wykonawców, którzy poruszają się po szeroko pojętym terytorium alternatywnego metalu. Wyjątkowe są również koncerty Amerykanów, zarówno pod względem oprawy wizualnej, jak i energii, jaką muzycy wytwarzają oraz mistycznego klimatu, chociaż w czasie występu nie komunikują się z widownią. Neurosis cenią sobie niezależność, dlatego też w 1999 roku powołali do życia wytwórnię Neurot Recordings, w której od lat ukazują się płyty grupy oraz innych wyjątkowych artystów.

%%REKLAMA%%

Yob powstał w 1996 roku i również zalicza się do czołowych zespołów, grających postmetal. Zadebiutował w 2002 roku albumem „Elaborations of Carbon”, a każda kolejna płyta spotykała się z entuzjastycznym przyjęciem. Dotyczy to zwłaszcza albumu „Our Raw Heart” z 2018 roku, który znalazł się na czele wielu rocznych podsumowań.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także