New Model Army w Polsce – dwa koncerty już w przyszłym tygodniu!

/ 20 października, 2022

Przypominamy, że już w najbliższy wtorek odbędzie się pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów New Model Army w Polsce.


Trasa koncertowa zespołu New Model Army była dwukrotnie przekładana, ale – nie ma już co do tego wątpliwości – w końcu dojdzie do skutku. Zespół już w przyszłym tygodniu przyjedzie do naszego kraju.

Zagra w następujących miejscach:

  • 25 października 2022 roku – klub Proxima, Warszawa;
  • 26 października 2022 roku – klub Kwadrat, Kraków.

Gen buntu

W jednym z wywiadów, które ukazały się w „Teraz Rocku”, w następujący sposób Justin Sullivan odpowiedział na pytanie, co sprawia, że New Model Army tak często i chętnie koncertuje w Polsce:

Polacy mają w sobie gen buntu. Przez lata walczyliście o niepodległość i niezależność. Walczyliście z silniejszymi, często osamotnieni. I ten gen niezgody jest też w pokoleniach Polaków, którzy są naszymi fanami. Poza tym u was od zawsze rozwijała się niezależna kultura intelektualna, mimo że często dławiona, na przykład przez komunistyczną władzę. Polacy wiedzą, co znaczy iść pod prąd, a my jesteśmy zespołem sprzeciwu. Dlatego między nami zaiskrzyło i trzymamy się razem kolejną dekadę. Muzyka New Model Army jest tworzona dla ludzi, którzy myślą niezależnie, są otwarci, liczą się dla nich idee i wierność im.

Nasz wywiad z liderem New Model Army ukazał się w „Teraz Rocku” z lipca 2021 roku.

„Teraz Rock” – 2021/07 – kup w naszym e-sklepie!

KOMENTARZE

Przeczytaj także