Nick Cave i Iggy Pop w obronie zwierząt [WIDEO]

/ 3 lipca, 2017

Nick Cave oraz Iggy Pop zaangażowali się w najnowszy film organizacji PETA. Pierwszy z nich użyczył swojego utworu „Breathless”, pochodzącego z wydanego w 2004 roku albumu „Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus”, drugi objawił się jako animowany bohater ratujący zwierzęta z tarapatów, a w końcówce spotu pojawił się też osobiście.

Nowy teledysk Neila Younga

W animowanym spocie postać Iggy’ego Popa ratuje przed tarapatami takie zwierzęta jak lisy, króliki, żółwie czy stworzenia morskie. W finale zaś możemy zobaczyć prawdziwego Iggy’ego Popa, siedzącego na kanapie razem ze swoim psem. Przesłaniem filmu jest hasło „bądź taką osobą, za jaką ma cię twój pies”. Celem całej kampanii jest sprzeciwianie się maltretowaniu zwierząt w jakiekolwiek sposoby.

Spot z udziałem Iggy’ego Popa oraz piosenką Nicka Cave’a możecie obejrzeć poniżej.

Nick Cave ponownie w Polsce

Nick Cave & The Bad Seeds odwiedzą Polskę w ramach trasy koncertowej promującej wydawnictwo „Skeleton Tree”, które ukazało się w 2016 roku. Koncert odbędzie się 24 października 2017 roku na warszawskim Torwarze.

Nick Cave powrócił na scenę 13 stycznia 2017 roku, dając pierwszy koncert od czasu śmierci 15-letniego syna Arthura, który zginął tragicznie latem 2015 roku. Album „Skeleton Tree” powstał jako próba pogodzenia się ze śmiercią syna i przemijaniem.

W niedawnym wywiadzie dla „Teraz Rocka”, członek The Bad Seeds, Warren Ellis, powiedział:

Trasa, jaką zagraliśmy w styczniu była najlepszą trasą The Bad Seeds, w jakiej wziąłem udział. Nigdy nie widziałem Nicka tak zaangażowanego w koncerty, jak teraz. Było to coś pięknego i poruszającego. Odczuwaliśmy więź z publicznością, która na wszystkich koncertach była wyjątkowa. Koncerty były nie z tego świata. Zagrałem z The Bad Seeds kilkaset koncertów, nie pamiętam już ile, ale te styczniowe koncerty były najlepsze jakie zagrałem przez 20 lat występowania z tym zespołem.

Cały wywiad z Warrenem Ellisem znajdziecie w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, dostępnym w naszym archiwum lub w formie elektronicznej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także