Nick Cave mówi, jak radzi sobie z kryzysem

/ 1 kwietnia, 2020

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa dotknęła w jakimś stopniu każdego. Mocno ucierpieli na niej artyści, którzy musieli odwołać trasy koncertowe i wciąż nie wiedzą, kiedy będą mogli powrócić na scenę. Nick Cave podzielił się na swoim blogu informacją, jak radzi sobie w kryzysowej sytuacji.

Cave napisał:

Moją odpowiedzią na kryzys zawsze było tworzenie. Ten impuls wielokrotnie mnie ocalił. Kiedy wszystko układa się źle, obmyślam trasę, albo piszę książkę, albo nagrywam płytę. Pogrążam się w pracy i staram się być o krok przed tym, co mnie próbuje dopaść. Kiedy więc okazało się, że The Bad Seeds muszą przełożyć europejską trasę i mam co najmniej trzy miesiące wolnego czasu, mój mózg zaczął obmyślać, jak go wykorzystać. Przerzucaliśmy się z ekipą pomysłami w trakcie wideokonferencji – transmitować solowy koncert z domu, skomponować album w izolacji, pisać internetowy dziennik, napisać scenariusz apokaliptycznego filmu, stworzyć playlistę na Spotify, stworzyć internetowy klub miłośników książek, odpowiadać na pytania fanów na żywo, poprowadzić poradnik pisania piosenek, albo program kulinarny. Wszystko to miało podtrzymać moją kreatywność i dać fanom w kwarantannie jakieś zajęcie.

Nick Cave przemyślał jednak sprawę i doszedł do innego wniosku:

Nagle pisanie powieści, scenariusza czy piosenek sprawia wrażenie przyjemności z minionej epoki. Dla mnie to nie jest czas na kreatywność. To czas, żeby zastanowić się, po co my – jako artyści – jesteśmy.

Są inne sposoby, jak możemy być aktywni: e-mail do dalekiego przyjaciela, telefon do rodzica lub rodzeństwa, miłe słowo do sąsiada, modlitwa za tych, którzy są na froncie. Te proste gesty pomogą zjednoczyć świat za sprawą współczucia, pokory i głębszej godności.

%%REKLAMA%%

Nick Cave And The Bad Seeds mieli w ramach trasy koncertowej wystąpić także w Polsce. Zespół jeszcze nie wie, na kiedy będzie mógł przełożyć koncerty. Nick Cave zapewnia jednak, że jeśli uda się zagrać trasę „będzie ona powalająca”.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf | fot. Bleddyn Butcher

KOMENTARZE

Przeczytaj także