Nick Cave szczerze wspomina rozstanie z PJ Harvey

/ 29 sierpnia, 2019

Związek Nicka Cave’a i PJ Harvey był jednym z najczęściej komentowanych w połowie lat 90. Para wystąpiła razem w utworze „Henry Lee”, jednak ich związek rozpadł się dość szybko. Niedawno Nick Cave podczas rozmowy z fanami na stronie „The Red Hand Files” został zapytany dlaczego rozstał się z PJ Harvey.

Nick Cave odpisał:

Prawda jest taka, że to nie ja rozstałem się z PJ Harvey, a PJ Harvey rozstała się ze mną. Siedziałem w moim mieszkaniu w Notting Hill, kiedy zadzwonił telefon. To była Polly. Przedstawiła się i powiedziała, że chce zerwać. Kiedy zapytałem dlaczego, odparła „po prostu to koniec”. Byłem tak zaskoczony, że niemal upuściłem strzykawkę. Możliwe, że narkotyki były problemem, a może moje problemy ze zrozumieniem monogamii, ale generalnie wszystko sprowadzało się do faktu, że oboje byliśmy niezwykle kreatywni i za bardzo skupieni na sobie, że dać sobie wzajemnie nieco przestrzeni.

%%REKLAMA%%

Efektem rozstania była płyta „The Boatman’s Call”, na której Nick Cave bardziej otwarcie śpiewał o zranionych uczuciach. Cave twierdzi, że ta płyta pomogła mu się „wyleczyć ze związku z PJ Harvey”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także