Nickelback: Nowa płyta będzie agresywna

/ 6 maja, 2017

Dziewiąty album studyjny Nickelback, „Feed The Machine”, ukaże się 16 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni BMG.

Linkin Park na trasie z Blink-182

W wywiadzie dla Music Choice wokalista grupy, Chad Kroeger, powiedział:

Ten album jako całość jest zdecydowanie cięższy niż większość naszych poprzednich płyt. Powróciliśmy do szorstkich korzeni i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Zawsze sięgaliśmy w różne kierunki, ale tym razem sięgnęliśmy po zdecydowanie bardziej agresywne brzmienie.

Album „Feed The Machine” promowany jest utworem tytułowym, do którego grupa opublikowała teledysk.

Nickelback: „Feed The Machine”

Diamentowy Nickelback

W marcu 2017 roku płyta Nickelback All The Right Reasons” z 2005 roku pokryła się platyną za sprzedaż 10 milionów egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. Jest to łączona sprzedaż albumów fizycznych (których w USA sprzedało się 7,96 milionów) oraz cyfrowych i streamingu (pozostałe 2,04 miliona). W Kanadzie album pokrył się 7-krotną platyną, w Australii 4-krotną, a w Wielkiej Brytanii podwójną. Szacuje się, że na całym świecie rozeszło się ponad 15 milionów egzemplarzy płyty.

Chad Kroeger tak skomentował ten zaszczyt:

Kiedy zakładaliśmy ten zespół, nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że podpiszemy kontrakt, wydamy płytę, będzie nas grało radio, albo będziemy koncertowali poza naszymi stronami i poznamy tylu wspaniałych ludzi, fanów i utalentowanych muzyków. To były marzenia, których trzech gości z Hanna nigdy by nie wyśniło. Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się „All The Right Reasons”. Ten album ma dla nas wyjątkowe znaczenie i jesteśmy wam uniżenie wdzięczni, że pomogliście spełnić to marzenie.

W drugiej połowie czerwca 2017 roku Nickelback wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej, która potrwa aż do października. Towarzyszyć mu będą Daughtry, Shaman's Harvest i Cheap Trick.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także