„Nie patrz w górę” kolejnym rekordzistą Netflixa

/ 30 grudnia, 2021


Nowy film Netflixa bije rekordy popularności.


Film „Nie patrz w górę”, który miał swoją premierę na platformie Netflix 24 grudnia okazał się kolejnym wielkim sukcesem. Widzowie spędzili łącznie 111 milionów godzin na oglądaniu nowego dzieła Adama McKaya z udziałem hollywoodzkich gwiazd. Film trafił na szczyt najpopularniejszych produkcji na platformie, deklasując konkurencję. Znajdujący się na drugim miejscu „Niewybaczalne” oglądany był przez 26 milionów godzin.

O czym opowiada komedia? Poniżej opis przygotowany przez Netflix:

Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po systemie słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się tym nie przejmuje. Okazuje się, że próba ostrzeżenia ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji. Z pomocą dr. Oglethorpe’a (Rob Morgan) Kate i Randall szturmują media, zaczynając od biura beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej spolegliwego syna Jasona (Jonah Hill), który jest też szefem jej sztabu, a kończąc w rozrywkowym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie (Cate Blanchett) i Jacka (Tyler Perry). Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej, zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem. Co trzeba zrobić, by świat po prostu spojrzał w górę?

W filmie wystąpili: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis, Tomer Sisley, Cate Blanchett oraz Meryl Streep.

KOMENTARZE

Przeczytaj także