Niemiecki zespół znieważył polską flagę? [WIDEO]

/ 5 października, 2017

W dniach 8 i 9 września 2017 roku odbył się w Aleksandrowie Łódzkim festiwal Summer Dying Loud, na którym wystąpiły takie zespoły, jak Obscure Sphinx, Trauma, Unleashed, Solstafir i Sodom. Według portalu „Narodowalodz.pl” podczas koncertu ostatniego z nich doszło do profanacji polskiej flagi.

Lista nominowanych do Rock And Roll Hall Of Fame 2018

Podczas koncertu niemieckiego zespołu wokalista i basista Tom Angelripper podniósł polską flagę, rzuconą przez fanów na scenę. Dalsze wydarzenia z fantazją relacjonuje wspomniany portal:

Ten obrócił ją, by potem rzucić na ziemię. Publika zareagowała radością, a pod zamieszczonym w Internecie zdjęciem z tego zdarzenia pojawiły się komentarze uczestników koncertu drwiących z Polaków i deklarującym wyższość Niemiec nad Polską.

Jak wszystko wyglądało naprawdę możecie obejrzeć na filmie zamieszczonym poniżej.

Summer Dying Loud jest cyklicznym festiwalem rockowym i metalowym organizowanym w Aleksandrowie Łódzkim. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku, a wystąpili na niej między innymi TSA i Turbo. W późniejszych latach festiwal odwiedziła czołówka polskich gwiazd rocka, w tym Hey, Acid Drinkers, Coma i Luxtorpeda. Tegoroczna edycja trwała dwa dni i łącznie zagrało na niej 18 zespołów z Polski i zagranicy. Będący jedną z gwiazd niemiecki zespół Sodom promował wydany rok temu album „Decision Day”.

Grupa powstała w 1981 roku w mieście Gelsenkirchen, a na jej czele stoi Tom Angelripper. Sodom zadebiutował w 1986 roku albumem „Obsessed by Cruelty”. Od tamtej pory wydał 15 płyt studyjnych i 3 koncertowe.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także