Nightwish w Polsce. Nowy termin koncertu [DATA, BILETY]

/ 22 listopada, 2021

Trasa koncertowa Nightwish, promująca album „Human. :II: Nature.”, nie mogła się odbyć zgodnie z planem ze względu na pandemię, ale już wiemy, kiedy nadrobimy zaległości.


Na przeniesiony występ fińskiej legendy symfonicznego metalu – Nightwish – organizator zaprasza 14 grudnia 2022 roku do Areny Gliwice. Gościem specjalnym będzie grupa Beast In Black, promująca obecnie album „Dark Connection”, a w roli supportu zagra Turmion Kätilöt.

Wejściówki na koncert ponownie trafiły do sprzedaży. A co z już zakupionymi? Organizator przekazał:

Wszystkie zakupione bilety będą ważne w nowym terminie koncertu. Dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek pozostaje możliwe w miejscu ich zakupu.

Nightwish – notka biograficzna

Fiński zespół, dowodzony przez klawiszowca Tuomasa Holopainena, od drugiej połowy lat 90. wytycza w świecie metalu swój własny szlak. Jego znakiem rozpoznawczym są zaraźliwe melodie, bombastyczne aranżacje oraz kobiecy głos, łączący słodycz i siłę – obecnie zadanie to wypełnia Floor Jansen, która w roli wokalistki Nightwish zadebiutowała na albumie „Endless Forms Most Beautiful”. Nie ma chyba metalowego zespołu, który w XXI wieku odniósłby bardziej spektakularny sukces.

Wiosną ubiegłego roku ukazał się długo oczekiwany, podwójny album „Human. :II: Nature.”, zawierający 17 premierowych kompozycji. Tematyka utworów obejmuje relacje ludzkości z naturą, technologią oraz sztuką. Materiał trudno przyporządkować jednemu gatunkowi – pełen jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, od rocka do metalu, do folku po neoclassical, ale zawsze jest to 100% Nightwish.

KOMENTARZE

Przeczytaj także