Nirvana w nowej produkcji Marvela

/ 4 maja, 2017

The Defenders” to amerykański fantastycznonaukowy serial akcji opowiadający o grupie super bohaterów, wyprodukowany przez ABC Studios i Marvel Television, dystrybuowany przez serwis Netflix, w reżyserii Marco Ramireza. Jego premiera będzie miała miejsce 18 sierpnia 2017 roku, a w skład pierwszego sezonu wejdzie osiem odcinków.

Macaulay Culkin jako Kurt Cobain

Znamy już pierwszy zwiastun „The Defenders”, uświetniony fragmentem utworu „Come As You AreNirvany. „Come As You Are” ukazał się w 1991 roku na albumie „Nevermind”, a rok później został wydany jako drugi singel z płyty, po wielce przebojowym „Smells Like Teen Spirit”, dochodząc do 32. miejsca listy „Billboard” i 9. miejsca w Wielkiej Brytanii. Singel pokrył się złotem we Włoszech oraz srebrem w Anglii. Sam album zaś rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy, z czego ponad 10 milionów trafiło do rąk słuchaczy w USA.

Poniżej możecie zobaczyć, jak „Come As You Are” sprawdził się w zwiastunie produkcji Marvela.

Krist Novoselic o klipie „Total Entertainment Forever”

Ostatnio Father John Misty wydał teledysk „Total Entertainment Forever” z albumu „Pure Comedy”, w którym aktor Macaulay Culkin wcielił się w Kurta Cobaina, który odgrywa postać ukrzyżowanego Jezusa. No właśnie, czy aby na pewno Kurta Cobaina?

Basista Nirvany, Krist Novoselic, twierdzi, że przedstawiona w teledysku postać to nie Kurt Cobain, a Shannon Hoon, nieżyjący wokalista zespołu Blind Melon. Swoją obserwację argumentuje tym, że w klipie „Total Entertainment Forever” pojawia się także dziewczynka przebrana za pszczołę z teledysku „No RainBlind Melon.

Shannon Hoon był wokalistą pochodzącego z Kalifornii zespołu Blind Melon, z którym nagrał dwie płyty: „Blind Melon” (1992) i „Soup” (1995). Największą sławę przyniósł mu jednak gościnny występ w utworze i teledysku „Don’t CryGuns N’ Roses. Shannon Hoon zmarł 21 października 1995 roku w wieku 28 lat. Przyczyną śmierci było przedawkowanie kokainy.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk „No RainBlind Melon i „Total Entertainment ForeverFather Johna Misty’ego. Widzicie między nimi podobieństwa?

Blind Melon: „No Rain”

Father John Misty: „Total Entertainment Forever”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także