Nirvana w wersji bluegrass. Posłuchaj niezwykłej przeróbki

/ 2 marca, 2017

Iron Horse to zespół z Alabamy, który przerabia na modłę bluegrass utwory słynnych artystów. W swojej kolekcji ma albumy z przeróbkami utworów takich artystów, jak Metallica, Black Sabbath, Led Zeppelin, Van Halen, Guns N’ Roses i Kings Of Leon. W kwietniu 2017 roku ukaże się natomiast płyta „Pickin' On Nirvana: The Bluegrass Tribute Featuring Iron Horse” z przeróbkami utworów Kurta Cobaina.

Kurt Cobain (Nirvana) skończyłby dzisiaj 50 lat

Album „Pickin' On Nirvana: „The Bluegrass Tribute Featuring Iron Horse” ukaże się nakładem CMH Records 22 kwietnia 2017 roku, z okazji Record Store Day, a 28 kwietnia trafi do dystrybucji sieciowej.

iron horse, pickin on nirvana, okładka

Ricky Rogers z Iron Horse mówi:

Większość zespołów bluegrass koweruje Flatt & Scruggs, The Stanley Brothers, Billa Monroe’a i tym podobnych, bo wersje oryginalne brzmią podobnie. Ja wolę termin „hołd”, bo my interpretujemy w innym stylu utwory, które są szeroko znane w oryginale, a naszym celem jest oddanie hołdu kreatywności ich twórców.

Na albumie „The Bluegrass Tribute Featuring Iron Horse” znajdą się następujące utwory:

 1. All Apologies
 2. About A Girl
 3. In Bloom
 4. Polly
 5. Drain You
 6. Pennyroyal Tea
 7. Frances Farmer Will Have Her Revenge On Seattle
 8. Come As You Are
 9. Sappy
 10. On A Plain
 11. Dumb

Poniżej możecie wysłuchać przeróbki „All Apologies” w oryginale pochodzącej z albumu „In Utero” wydanego w 1993 roku.

Iron Horse: „All Apologies”

1200 muzyków gra Nirvanę

To nie jedyny hołd, jaki w nietypowy sposób ostatnio oddali fani Nirvanie. W zeszłym roku we włoskim mieście Cesena odbył się koncert zespołu Rockin’ 1000, w którego skład wchodzi 1200 muzyków. O zespole zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy wykonał przeróbkę piosenki „Learn To FlyFoo Fighters, żeby namówić Dave’a Grohla i jego kolegów do zagrania w ich mieście. Marzenie udało się spełnić 3 listopada 2015 roku, kiedy to Foo Fighters dał koncert w mieście Cesena.

Tym razem na koncercie muzycy wykonali przeróbki słynnych rockowych przebojów, w tym „Smells Like Teen SpiritNirvnay, a zapis koncertu trafił na płytę „That’s Live – Life In Cesena 2016”, dostępną na portalach streamingowych.

Rockin’ 1000: „Smells Like Teen Spirit”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także