Nocny Kochanek gra metal? Wokalista zespołu tłumaczy

/ 24 września, 2018

Lider Nocnego Kochanka jest jednym z bohaterów zapowiedzianego wczoraj październikowego „Teraz Rocka”. Na temat nadchodzącego DVD zespołu przepytał go Łukasz Wewiór, który zapytał między innymi o ich cieszące się popularnością koncerty w kontekście dobrej kondycji muzyki metalowej w Polsce.

Krzysztof Sokołowski miał jednak kłopot z odpowiedzeniem na tak sformułowane pytanie:

To pytanie dotyka delikatnych obszarów. A to dlatego, że z jednej strony mówi się o nas jako zespole heavymetalowym, czyli jeśli nam udaje się wyprzedawać największe kluby w Polsce, to innym również powinno. Ale jesteśmy także przedstawicielami nurtu zwanego comedy rockiem, reprezentowanego przez Tenacious D, Bloodhound Gang czy Steel Panther. Ten humorystyczny czynnik jest naszą siłą, jak również teksty w języku polskim, które niestety rzadko pojawiają się w krajowym metalu. Dlatego raczej nie jestem właściwą osobą, by odpowiadać na to pytanie, bo Nocnego Kochanka trudno uznać po prostu za reprezentanta sceny metalowej.

Na wspomnianym DVD, który opublikowany zostanie 28 września,znajdziemy zapis całego lutowego koncertu zarejestrowanego w klubie Progresja. Zespół wykorzystał najlepszą możliwą technikę sceniczną i oświetleniową, co czyni występ jeszcze bardziej wyjątkowym. Podczas koncertu nie zabrakło najbardziej znanych utworów Nocnego Kochanka takich jak „Poniedziałek”, „Pierwszego nie przepijam”, „Zaplątany”, „Dziewczyna z kebabem” i oczywiście hymnu zespołu – „Minerału Fiutta”.

„Teraz Rock” już w środę

W październikowym wydaniu naszego miesięcznika najwięcej miejsca poświęciliśmy formacji Jethro Tull, która doczekała się aż 16-stronicowej wkładki. Dowodzona przez Iana Andersona, a istniejąca z przerwą od 1967 roku formacja to legenda brytyjskiego rocka, która ma na swoim koncie dziesiątki albumów studyjnych i koncertowych. Trzy listopadowe koncerty w Polsce to doskonała okazja, żeby przyjrzeć się historii jednego z najważniejszych zespołów w całej historii muzyki gitarowej.

Wśród polskich wykonawców najwięcej uwagi poświęciliśmy grupie Riverside, która już pod koniec września opublikuje swój nowy album zatytułowany „Wasteland”. Członkowie zespołu nie tylko zdobią naszą okładkę, ale na nasze pytania odpowiedział również lider formacji – Mariusz Duda. Skoro o wywiadach mowa, przepytaliśmy również członków takich zespołów jak Nothing But ThievesBlack Stone CherryNocny KochanekIra czy Welshly Arms. Bohaterem najnowszego „You Really Got Me” będzie natomiast Piotr „Peter” Wiwczarek, lider grupy Vader.

To i znacznie więcej znajdziecie w październikowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafi w najbliższą środę, 26 września.

mg | fot. Albert Gula

KOMENTARZE

Przeczytaj także