Noel Gallagher o najlepszym rockowym zespole 2023 według Brit Awards: To jest gówno!

/ 5 czerwca, 2023
fot. Sean Reynolds


Noel Gallagher nie podziela opinii, że jest to najlepszy rockowy zespół 2023 roku.


W lutym tego roku ogłoszono zwycięzców nagród Brit Awards 2023 – najważniejszych nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego. W kategorii najlepszy zespół rockowy/alternatywny 2023 wygrał zespół The 1975, który pokonał między innymi Arctic Monkeys, Nova Twins i Wet Leg. Z takim werdyktem nie zgadza się jednak Noel Gallagher.

Wokalista i gitarzysta opowiadając w wywiadzie dla „NME” o wpływie Oasis na muzyków powiedział przy okazji o The 1975:

Wpływ Oasis polegał na tym, że ludzie zakładali zespoły. Wiele osób mi to mówiło, co jest świetne, szkoda tylko, że muzyka gitarowa została zmarginalizowana. Albo grasz rocka albo coś, jak ten pieprzony The 1975, który na Brit Awards został uznany najlepszym rockowym zespołem. Oglądałem to z moimi dwoma nastoletnimi synami i zapytałem ich: „Czy to ja stałem się starym zrzędą, czy to jest gówno?”. Obaj powiedzieli: „To jest pieprzone gówno”. The 1975 najlepszym rockowym zespołem? Ktoś to musi szybko przedefiniować, bo to… sam nie wiem, co to jest, ale to z pewnością nie jest pieprzony rock. Czymkolwiek jest rock, na pewno nie tym.

The 1975 to angielski rockowy zespół muzyczny założony w 2002 w Manchesterze. Zespół wydał cztery albumy studyjne, a ostatni z nich ukazał się w 2022 roku pod tytułem „Being Funny in a Foreign Language”. Promuje go klip do utworu „Part Of The Band”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także