Noel Gallagher ostro krytykuje Glastonbury, że gwiazdą są Guns N’ Roses: To szaleństwo!

/ 22 czerwca, 2023
fot. Sean Reynolds


Noel Gallagher ponownie wyraził ostre słowa krytyki. Tym razem pod adresem Glastonbury i Guns N’ Roses.


Guns N’ Roses są jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Glastonbury. Choć zespół ten od czasu reaktywacji występuje na najważniejszych festiwalach całego świata, z faktu, że zagra na Glastonbury nie jest zadowolony Noel Gallagher.

Były lider Oasis w wywiadzie dla „Daily Star” mówi:

Pomyślałem sobie: „Co? Serio? To szaleństwo!”. Jest tylu brytyjskich artystów, którzy w ciągu zeszłego roku wydali płyty. Guns N’ Roses jako gwiazdy w sobotę to coś, co się w głowie nie mieści.

Warto dodać, że w tym roku gwiazdami Glastonbury są też brytyjscy artyści: Arctic Monkeys i Elton John.

Choć zwykle to Liam znany jest z niewyparzonego języka ostatnio to Noel Gallagher daje o sobie znać w mediach. Ostatnio skrytykował zespół The 1975, który uznany został najlepszym zespołem rockowym/alternatywnym 2023 przez Brit Awards.

Wokalista i gitarzysta opowiadając w wywiadzie dla „NME” o wpływie Oasis na muzyków powiedział przy okazji o The 1975:

Wpływ Oasis polegał na tym, że ludzie zakładali zespoły. Wiele osób mi to mówiło, co jest świetne, szkoda tylko, że muzyka gitarowa została zmarginalizowana. Albo grasz rocka albo coś, jak ten pieprzony The 1975, który na Brit Awards został uznany najlepszym rockowym zespołem. Oglądałem to z moimi dwoma nastoletnimi synami i zapytałem ich: „Czy to ja stałem się starym zrzędą, czy to jest gówno?”. Obaj powiedzieli: „To jest pieprzone gówno”. The 1975 najlepszym rockowym zespołem? Ktoś to musi szybko przedefiniować, bo to… sam nie wiem, co to jest, ale to z pewnością nie jest pieprzony rock. Czymkolwiek jest rock, na pewno nie tym.

The 1975 to angielski rockowy zespół muzyczny założony w 2002 w Manchesterze. Zespół wydał cztery albumy studyjne, a ostatni z nich ukazał się w 2022 roku pod tytułem „Being Funny in a Foreign Language”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także