Noel Gallagher ujawnia szczegóły nowego albumu [WIDEO]

/ 25 września, 2017

24 listopada ukaże się trzecia płyta zespołu Noel Gallagher's High Flying Birds, na którego czele stoi Noel Gallagher, i będzie zatytułowana „Who Built The Moon?”. Poznaliśmy właśnie jej szczegóły.

Dweezil Zappa nie wystąpi z hologramem Franka Zappy

Były gitarzysta Oasis po rozpadzie macierzystego zespołu założył w 2010 roku zespół Noel Gallagher's High Flying Birds i nagrał pod tym szyldem dwa studyjne albumy („Noel Gallagher's High Flying Birds” z 2011 i „Chasing Yesterday” z 2015). Pod koniec listopada ukaże się trzeci krążek, nad którym Gallagher pracował razem z DJ-em i kompozytorem Davidem Holmesem. Na płycie „Who Built The Moon?” pojawią się także goście specjalni: Johnny Marr (gitarzysta znany z zespołu The Smiths) oraz Paul Weller (założyciel grupy The Jam). 

Jak możemy przeczytać w zapowiedziach na nadchodzącym albumie słuchacze mogą spodziewać się mieszanki psychodelicznego popu, rocka, soulu, disco, electro i muzyki tanecznej. Producent całości, czyli wspomniany Holmes, zapowiada „Who Built The Moon?” w następujący sposób:

Ludzie będą zaskoczeni. Oni kochają Noela i oczekują od niego mocnych, energicznych i wielkich utworów, tutaj spora część muzyki jest dosyć spokojna. 

Zwiastun trzeciego albumu zespołu Noel Gallagher's High Flying Birds możecie zobaczyć poniżej:

Na krążku „Who Built The Moon?” znajdziemy 11 premierowych (plus jeden utwór bonusowy) kompozycji. Oto tracklista:

 1. Fort Knox
 2. Holy Mountain 
 3. Keep On Reaching
 4. It’s A Beautiful World
 5. She Taught Me How To Fly
 6. Be Careful What You Wish For
 7. Black & White Sunshine
 8. Interlude (Wednesday Part 1)
 9. If Love Is The Law 
 10. The Man Who Built The Moon
 11. End Credits (Wednesday Part 2)
 12. Dead In The Water (Live at RTÉ 2FM Studios, Dublin) – bonus

Noel Gallagher, wraz ze swoim bratem Liamem, zasłynęli jako centralne postacie zespołu Oasis, który w latach 90. odniósł spektakularny sukces, wydając albumy „Definitely Maybe”, „(What’s The Story) Morning Glory” i „Be Here Now”. Płyty Oasis rozchodziły się w wielomilionowych nakładach, a zespół został okrzyknięty, obok Blur, najważniejszym przedstawicielem britpopu. Bracia jednak nie dogadywali się i w 2009 roku Oasis zostało rozwiązane. Od tamtej pory obaj Gallagherowie działają na własną rękę. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także