Noel Gallagher wygwizdany przez komentarz na temat Mundialu [WIDEO]

/ 8 lipca, 2018

Drużyna Anglii jest coraz bliżej sięgnięcia po tytuł mistrzów świata w piłce nożnej. Anglicy pokonali Szwecję 2:0 i awansowali do półfinału, gdzie zmierzą się z Chorwacją. Czy uda im się awansować do finału? Tego dowiemy się 11 lipca. Do tej pory Anglia tylko raz zdobyła puchar na Mundialu – w 1966 roku. Angielscy kibice są pełni nadziei, że sukces uda się powtórzyć w tym roku, jednak ich zapał postanowił ostudzić Noel Gallagher.

Noel Gallagher udostępnił płytę z remiksami

Podczas jego koncertu w Scarborough rozentuzjazmowani fani zaczęli śpiewać przyśpiewki kibiców, dopingując drużynę, by przywiozła do domu puchar. Noel Gallagher zareagował na to:

Nie ma, kurwa, szans. Serio. Nie ma. Wy to wiecie i ja to wiem.

W odpowiedzi usłyszał gwizdy i wycie.

Noel Gallagher wraz z High Flying Birds wystąpił kilka dni temu w Gdyni w ramach Open’er Festival. Wykonał utwory z wydanej w zeszłym roku płyty „Who Built The Moon?”, a także sięgnął po repertuar Oasis, wykonując ku uciesze fanów takie przeboje jak „Wonderwall” i „Don’t Look Back In Anger”. Swój koncert zakończył natomiast wykonaniem utworu „All You Need Is LoveThe Beatles.

O „Who Built the Moon?” słów kilka…

Płyta jest owocem dwuletniej współpracy z byłego gitarzysty legendarnego zespołu Oasis z cenionym producentem i kompozytorem, Davidem Holmesem. „Who Built The Moon?” jako następca „Chasing Yesterday” z 2015 roku to wyraźna zmiana kursu w dotychczasowej twórczości starszego z braci Gallagherów.

Do pracy nad albumem zespół zaprosił do współpracy wokalistów i muzyków z całego świata, by wspólnie tchnąć życie w 11-utworowe wydawnictwo, plasujące się pomiędzy tym co eksperymentalne a ponadczasowe, niczym klasyki płynące z szafy grającej. Gallagher i Holmes stworzyli tym samym muzyczny wachlarz inspiracji łączący francuski pop psychodeliczny, elektronikę, soul, rock, disco i dance.

Zrywając z dotychczasowymi zwyczajami tworzenia w osamotnieniu w towarzystwie jedynie gitary, najnowsza, dziesiąta w dyskografii Noela płyta powstała w całości w studiu. Pojawili się w nim również najważniejsi muzycy angielskiej alternatywy – grający na organach w utworze „Holy Mountain” Paul Weller oraz Johnny Marr, którego popis na gitarze i harmonijce usłyszymy w numerze „If Love Is The Law”.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także