Nosowska na czele listy sprzedaży, wysoko Riverside, spory spadek Behemotha [OLiS]

/ 25 października, 2018

Opublikowane właśnie zestawienie najlepiej sprzedających się płyt OLiS obejmuje okres od 12 do 18 października. Świetny start zaliczyła nowa solowa płyta Katarzyny Nosowskiej. Album „Basta” uplasował się na czele zestawienia, wyprzedzając składankę „70 lat EMPiK”, a także grupę Queen, której „Platinum Collection” wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W czołowej dziesiątce ponadto Słoń, Anna Maria Jopek i Branford Marsalis, Zbigniew Wodecki, Hase i Leonard Cohen.

Katarzyna Nosowska o nowej płycie: Może być ostatnia

Spadek odnotowała grupa Riverside. Album „Wasteland” był nawet na szczycie listy OLiS, ale obecnie wypadł poza TOP 10 i uplasował się na dobrej 12. pozycji. Pozycję niżej znalazła się natomiast słynna płyta „Tata 2” zespołu Kult. Behemoth z albumem „I Loved at Your Darkest” najwyżej w zestawieniu był na 2. pozycji, w drugim tygodniu od premiery odnotował jednak spory spadek – na 17. pozycję.

W zestawieniu „Winyl” świetny debiut odnotował już wspomniany „Tata 2”, który od razu zajął 1. miejsce. W czołówce ponadto Dżem, Deep Purple, Hey i Pink Floyd – wszyscy ze swoimi najbardziej znanymi, klasycznymi albumami. Riverside z nową płytą spadło na 9. pozycję.

mg | fot. Marlena Bielińska/Kayax

KOMENTARZE

Przeczytaj także