Odsłonięto pomnik Chrisa Cornella [WIDEO]

/ 8 października, 2018

Chris Cornell został upamiętniony przez Nicka Marrę – autora pomnika – oraz przez Muzeum Popkultury w Seattle, na terenie którego stanął pomnik. Rzeźba przedstawia wokalistę Soundgarden i Audioslave z gitarą i uniesioną do góry ręką.

Posłuchaj niepublikowanego wcześniej utworu Chrisa Cornella

Odsłonięcia pomnika dokonały dzieci Chrisa Cornella, a na uroczystości obecni byli także Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron z Soundgarden.

Poniżej możecie obejrzeć film z odsłonięcia oraz zdjęcie dzieci Cornella i członków Soundgarden pod pomnikiem.

 

16 listopada 2018 roku ukaże się specjalne wydawnictwo, podsumowujące twórczość Chrisa Cornella. Jego tytuł to „Chris Cornell: An Artist’s Legacy” i ukaże się w różnych wariantach (od podstawowej wersji, składającej się tylko z jednej płyty CD, aż do najbardziej rozbudowanej – a mianowicie boksu 4CD + DVD + 7 LP).

Fani Cornella znajdują tu nagrania (studyjne oraz koncertowe) zespołów, w których występował wokalista (czyli Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog), pojawią się na niej – rzecz jasna – również piosenki z jego solowej kariery czy kowery. Warto nadmienić, że jedenaście spośród 64 kompozycji wcześniej nie została opublikowana, w tym właśnie piosenka „When Bad Does Good”, która została nagrana i zmiksowana przez Chrisa Cornella przed śmiercią. Długoletni przyjaciel muzyka, aktor Josh Brolin, przypomniał wdowie po artyście, że kompozycja nie ujrzała dotąd światła dziennego.

Muzyk popełnił samobójstwo 18 maja 2017 po koncercie grupy w Detroit. Raport koronera stwierdził śmierć przez powieszenie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także